bugün

Helal olsun.
Hiçbirşey belirlediği yok
sadece batı dünyası iyi partiyi destekleyip gündeme getiriyor sürekli
Bir zamanlar da aynı şeyi akp için yapıp iktidara getirmiştiler. Şimdi ters düştüler iyi partiyi destekliyorlar.
iyi partinin kuruluşu bile jet hızıyla yapıldı. Chp aldığı talimatla 15 milletvekili transfer etti meclise sokuldular hazineden yardım aldılar. Tıpkı akpnin kuruluşu gibi benzer bir destek verildi maddi ve yasal.
Çok kısa süre içerisinde 81 ilde parti binaları açtılar
Soruyorum hangi parayla? Kimin desteği ile?
Chp bile öyle lüks binalar açamıyor yılların partisi olmasına rağmen.
Bu para nerden geliyor iki günlük bir partiye
katıldığım tespit. iyi parti şu an yükselişte.
Devlet totoşu düştü Tayyip emri ile düştü iyi parti peşine.
hangi ittifakı desteklerse o ittifak ağır basacaktır. baraj sorunu da yok. bu yüzden değerli.
katıldığım tespit. lakin cumhur ittifakında seçime girse mhp'nin yanında yüzde 1-2 alacak partidir.
bir levent bulut yazısı.

çok değil bundan 20 yıl kadar önce, bir siyasetçi yeni bir göreve başladığında hasımları dahil diğer siyasetçilerden tebrik telefonları alır, daha hassas olanlar ellerine bir kutu çikolata alarak ziyarette bulunurlardı....

geçti o günler...
akp iktidar olup "yeni türkiye" sloganıyla ülkeyi yönetmeye çalışırken önce siyasetten başladı. yeni bir göreve gelen siyasetçiyi tebrik mebrik unutuldu...
iyi parti kuruldu, meral akşener genel başkan oldu, değerli arkadaşları da birer görevi sahiplendi. birine bile erdoğan'dan, yıldırım'dan, bahçeli'den, destici'den, tebrik telefonu geldi mi...
sanmıyorum...
kabalıklarından değil, korkularından iyi parti'yi tanıma cesareti gösteremiyorlar...
ileride inşallah tanıyacaklar....
bu satırları 2017'nin kasım ayında yazmıştım.
devlet bahçeli'nin meral akşener'e "yuvaya dön" çağrısı yaparak "evine dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır" demesinin ardından yukarıdaki satırları hatırladım.

oysa fetö'cülükten bölücülüğe, vefasızlıktan, ihanete kadar çiçeği burnunda bir partinin genel başkanı olan akşener için neler neler dememişlerdi ki...

aradan geçen zaman içinde küçümsedikleri iyi parti'yi şimdi yanlarına çekmeye çalışıyorlar.
*
keza bahçeli'nin ardından cumhurbaşkanı erdoğan'ın da, "bahçeli'nin daveti yadırgadığım bir davet değildir. olabilecek, en makul çizgide bir davettir. birlik, beraberliğin tesisine yönelik bir adım olabilir. dağınıklıkta bir şey yok. hdp'yle terör örgütleriyle birlikte olmak milli ve yerli olarak düşündüğümüz iyi parti'ye hiç uygun düşmeyebilir. böyle bir sıkıntının olması hasebiyle böyle bir davet gerçekleşmiş diye düşünüyorum. ve ülke genelinde de bir bütünleşmenin gereği önemlidir diye düşünüyorum." demesi cumhur ittifakı'ndaki oyların eriyişinin tezahürüydü.

"oradan da hesaplaşacağız. fakat hanımefendinin kaçacak deliği de yok. o milletvekili de değil. onunla hemen hesaplaşacağız. onun hesabı ağır olacak." söyleminden "milli ve yerli" söylemine gelinmesi tüm gerçeği söylüyor aslında.

demek ki işler iyi gitmiyor.
demek ki oylardaki eriyiş sürüyor.
demek ki görmezden gelerek, engel olmaya çalışarak bu işler yürümüyor.
zira ne derlerse desinler su akıyor yatağını buluyor.

mesala ne demişlerdi hatırlayalım;
- "bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin mhp'ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. demedi deme, büyük lafı dinle!"

- "hdp'yle kucak kucağa, fetö'yle arkalı önlü konuşanlar kimlerdir? ip'in başındaki vefasız, vakursuz bir şahsiyet bize laf söyleyemez. ihanetle savaşımız sonuna kadar sürecek."
- "ip'te ülkücülerin ve milliyetçilerin yeri yoktur. ip, fikirsiz, hedefsiz, mhp'den intikam almak için kurulmuş hastalıklı bir siyasi bünyedir."

-" ip'in başındaki şahsiyete karşı bir söz söylemekten ar ederim. bu durum, kadınlara, kadınlık onuruna hürmetimden dolayıdır. ancak, haddini hududunu bilmesi, adap ve edebini takınması hususunda da kendisini açıkça ikaz etmek isterim."

bahçeli bu ve benzeri cümleleri sarf ederken, akp genel başkanı ise;
- "sen erdoğan'ın ağzından kalkıp da halkına terörist ifadesini kullandığını asla ispat edemezsin. bunun bedelini ödeyeceksin. senin ortağın ödüyor işte, sen de ödeyeceksin. hdp ödüyor ödüyor zaten bitmiyor. birileri cezaevinde süre dolduruyor, fetö'cüler dolduruyor, aynı yola sen de düşebilirsin. " diye tehdit ediyordu.
*
işte bu sözlerin ve söylemlerin ardından şimdi iyi parti'nin ittifakına muhtaçlar. akşener ve iyi parti ittifaklar konusunda kilit bir noktaya geldi.
zira artıbir araştırma şirketi'nin türkiye'nin gündemi araştırmasına göre mhp baraj altı kalıyor.
ali babacan ve ahmet davutoğlu'nun da aşmaları gereken bir baraj sorunu var. keza muharrem ince de parti kurarsa aynı sorunu o da yaşayacak. zira bugün seçim olsa yine artıbir'in araştırmasına göre ak parti, chp, iyi parti ve hdp meclise giriyor.

bu tabloda ak parti'nin mhp dışında sorunsuz ittifak yapabileceği tek partinin iyi parti olduğunu söylemeye gerek yok. bakmayın siz akp'ye yakın bazı anketlerde iyi parti'nin baraj altı gösterilmesine…

eğer iyi parti barajı geçemiyor olsa "zillet" dedikleri iyi parti'nin "yerli ve milli" olduğu vurgulanmazdı. barajı aşamayacağından emin olsalardı, küçümseyerek "ip" dedikleri parti ve genel başkanına "evine dön" çağrısı yapılmazdı.

uzatmayalım tüm bu yaşananlar bana yeşilçam'daki "bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı" repliğini hatırlatıyor. bakalım o gururlu genç bundan sonra nasıl bir yol izleyecek. izleyeceği yol da türkiye'nin kaderini çizecek.

Kaynak: https://www.gunboyugazete...-gururlu-genci-4641yy.htm