1. 1.
  sürekli kandırılan bir insana koymayacak olay.

  Erken seçim tarihinin duyurulması öncesinde, “28 Haziran’dan itibaren seçimlere girebiliriz” açıklamasında bulunan iyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, neden böyle bir 'hata' yaptıklarını anlattı.

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısını iYi Parti'nin seçime giremeyeceği bir tarihe çekmeye çalıştığı yönündeki yorumlarının ardından tereddüte düştüklerini ifade eden Çıray, Sözcü gazetesinden Uğur Dündar'a yaptığı açıklamada, eşinin kendilerine yönelttiği öneriyi şöyle anlattı:

  Erdoğan: Erken seçim 24 Haziran'da yapılacak
  'RiSK ALDIM VE 28 HAZiRAN'I AÇIKLADIM'
  "Eşim, ‘Ben olsam bu açıklamada iYi Parti'nin seçimlere girme hakkını elde ettiği gerçek tarihi yazmam. Göreceksiniz; açıklamanızda hangi tarihi yazarsanız ortaklar ondan önceki tarihi erken seçim tarihi olarak açıklayacaktır. Hem böylece niyetlerini de test etmiş olursunuz' dedi. Kadınların altıncı hisleri güçlüdür. Bunun üzerine ben de risk aldım ve iYi Parti'nin 28 Haziran'da seçime girme hakkını kazanacağını açıkladım.

  'BU SEFER DE BiZ KANDIRDIK'

  "Sonucu biliyorsunuz: Süper baskın seçim tarihi 24 Haziran olarak açıklandı. Böylece Saray Koalisyonu'nun Sayın Akşener'den korktuklarını test ettik, ortaya çıkardık. Selmin'e teşekkürler. Çünkü herkesin kandırdığı Erdoğan'ı bu defa da biz kandırdık."
  https://tr.sputniknews.co...arihi-erdogani-kandirdik/
  9 ... fesat adam
 2. 2.
  Korku ürünü olan seçimin tescillenmiş halidir.

  (bkz: kandırdım) (bkz: kenan doğulu)
  ... colseyum