1. 1.
  kahkaha attırmış, durum ise inanılmaz sevindirmiştir, bir akpli olarak şu an mutluluktan aglıyorum desem yeridir.

  zaten şansları azdı şimdi hiç yok hatta varsa bile kendi ayaklarına sıktılar yok böyle beceriksizlik.

  neden sevindikleriyle ilgilenmeden ey yazar kardeş bunun kötü yanı diyenlere not olarak şey edeyim.

  şunu da belirteyim iş bu bu mantıgı barajın varlıgından haberdar biri olarak geliştirmiş bulunmaktayım, yani burhan kuzu dedigi gibi yapıp barajı kaldırırsa hapı yuttuk aman diyim.

  tamam uzatma yazar kardeş mevzuya gel.

  şimdi gelecegimizin cumhurbaşkanı, ülkemizin kurtarıcısı cennet mekan bugnnlararr demesiyle özdeşleşen meral akşener başgan zaten rahatlıkla 100 bin oyla cb adayı olabilyordu, yani bu çok zor bir şey degildi, ha grup kurup parti olarak falan girerse daha iyi olur diyenler olacaktır evet daha avantajlı olacak ama şu var bu avantajı alacagı oy sayısını ancak artırabilecek, neyse sadede gelelim gelemedik bir türlü yazar kardeş zira.

  eger meral başkan bagımsız veya parti kurmadan vekil göstermeden girse meclis aritmetigini bozmayacaktı az veya çok oy alsa, grup kurup parti olarak girdigi vakit chp-mhp ikilisinin yanına üçlü olarak girecek bu üç partinin aynı anda barajı aşabilmesi matematiksel olarak imkan dahilinde olsa da siyasi tarihimizde hiç gerçekleşmedigi için mucize de diyebiliriz.

  bir nevi bu 3 partiden 2si bu halde inanılmaz risk altında olacak, yani iyi partinin seçime girişiyle zaten mhpnin barajı aşıp aşamayacagı muamma iken bir de işin içine iyi eklenince iş iki parti açşısından iyiden iyiye çorap sökügüne dönecek.

  özetlemek gerekirse mhp-chp-iyi parti bu üçünden ikisi eger barajı geçemezse bir güzel ikisinin oylar akpye yuvarlanacak, bir tanesi geçemese yine akpye yuvarlanacak.

  hatta öyle bir durup olıuşacak ki bu durumda meral akşener cb olsa bile olurda 2 parti birden baraj altı kalırsa akp zaten inanılmaz bir çogunluk yakalayacagı için yüce divana gönderebilecek meral akşeneri ahahahhahahahaha abi adamlar bildigin kendi ayaklarına sıktılar.

  partiden degilde 100 bin oyla girse mhp veya chpye zarar vermeyecek dolayısıyla akplnin zaten oluşturacakları çogunlugun daha da artması ihtimalini ortadan kaldıracaktı.

  ay allahım adamlar resmen bize çalışıyorlar.
  1 -2 ... zargna
 2. 2.
  bir de bunun tersi buna üzülebilen akpli var ki ben bu ülkede artık hiç bir şeye şaşıramaz duruma geldim bu yüzden.

  yahu parti olarak giriyor adamlar parti yani mecliste akp adına çogunluk demek bu, oyların onlar adına bölünmesi demek, direkt 100 bin oyla falan aday olduklarında oy bölünmesi sorunu olmaz zira cb ve vekillik farklı şeyler.
  ... zargna