1. 1.
  Her şey chp' nin devlet beye hdp, chp koalisyonuna başbakan ol demesiyle başladı. bu istek amerikancı bir istekti ve devlet bey hdp yi hükümet ortağı yapmamak için, mezhepçi ve ele geçirilen chp ye taviz vermemek için hayır dedi. Aksener ve ekibi devlet beyi bu tutumundan dolayi eleştirip hastaneye yattığı gün alçakça mhp ye kazan kaldırdılar. Kurultay istekleri de hicbir zaman yoktu. Bunu her avukat biliyordu cunku seçim maddelerini kurultay yapılmasın diye hazırlamışlardı sonra devlet aklı plani kurdu ama sol kesim bu plandan rahatsizdi çünkü sag kesim karşısında oylari her zaman daha düşüktü. burada üst akıl devreye girdi ve iyi parti kurldu. bu partinin tek amacı olusacak chp ip ve hdp ittifakının oylarini arttirmaktir. kaldi ki refandumda bu net görüldü. normal şartlar altında evetin en az yuzde 60 la kabul edilmesi gereken referandumda kıl payı evet çıktı. yeni türkiye de dengeler bu şekilde kuruldu. cumhurun karşısındaki 3 partide ele geçirilmiştir ve abd güdümündedir.
  2 -15 ... lider teskilat doktrin
 2. 2.
  ülkede herkes amerikancı, yapay karşıtlıklıklar var sadece. tıpkı doğuda birbirini öldüren suunininde şiiininde amerikadan gelmiş olması gibi...
  2 ... ulanismail
 3. 3.
  ulan bunlara ne içiriyorlar hakikaten merak ediyorum.
  sen kalk fetöcülere ne istedilerse verenlerle, pkk ile açılım saçılım yapanlarla, sana zürriyetsiz diyenlerle, ülkücülere "it köpek" benzetmesi yapanlarla kol kola yürü, seçim ittifakı kur.
  amerikan cargill'in planladığı şeker fabrikalarının satılıp, şeker pancarı üreticisinin bitirilme projesine ses çıkarma, ondan sonra iyi parti'ye amerikancı de.
  hasiktir diyorum, hasiktir...
  5 -1 ... bozkurt toros
 4. 4.
  Normal şartlar altında Evet in yüzde kırkı geçmemesi gerekiyordu. 2.5 milyon mühürsüz pusula devreye girdi.

  Siz ne güzel kafalar yaşıyorsunuz amk! Kimi kandırabileceğinizi sanıyorsunuz? Karşınızda çomarlar yok ülkücüler var!
  4 ... serdarsl06
 5. 5.
  Ha tutturmuşlar ak parti söyle dedi boyle dedi. Yahu olum anlamiyor musunuz abd büyükelçisi ne dedi turkiye dahil pek çok devletin sınırları değişecek. Siyasetiniz oyunuz sizin olsun mhp devletinin yaninda. Dun de böyleydi bugün de boyle.
  ... lider teskilat doktrin
 6. 6.
  mhp li semih yalçın'a göre iyi parti hala pensilvanya'dan talimat alıyor. şimdi bunu da sildirir bazı ağlak tipler. sanki timarli uyduruyor. bakın adam ne demiş.

  "CHP’nin kucağında oturup HDP’nin bostanından politika devşiren bu siyasi oluşum Okyanus ötesinden alkış almaya devam etmektedir. Çünkü bugün eline tutuşturulan konuşma metni FETÖ ağzıdır."

  https://www.benguturk.com...ist-yuvasi-hdp-muttefiki/
  2 -1 ... timarli sipahi neferi
 7. 7.
  he la he

  meydanlarda

  dünya beşten büyüktür

  amariha bizim düşmanımızdır

  deyip zır zır öt

  sonra anlaşılsın ki ; bizim ak totoşlar 2 senedir

  bu amerikan mckinsey le dirsek temasındalarmış.

  aynı reza işi gibi

  zaten pek tanımazdık

  reyizimiz mckinseyi kovdu (yersen)

  hani amerika sizin düşmanınızdı ?

  hani anti amerikandınız ?

  bence amerika donsuz dincilerin öz babası.

  haydeeeee

  dincinin yalanından ve hırsızlığından

  başka ne sermayesi var.
  3 -1 ... timur cengiz hulagu