bugün

iyi parti'nin 2023 seçimlerinde %7'den az oy alarak tarih sahnesinden silinmesi ihtimalidir.
Ak parti'nin tulum çıkarmasını sağlayacak durum.
iyi partinin oy oranının barajın altında kalma ihtimalini zayıf görüyorum. benim tahminimce iyi parti yüzde 13 ile yüzde 15 aralığında bir oy alacaktır. kendilerinin mevcut koşullarda barajın altında kalmaları çok çok düşük bir olasılıktır. (bkz: iyi parti'nin baraj altında kalması
Puhaha AKP ve MHP den gelen tüm oyları cepleyecekler hatta benim gibi dayatmaya karşı olan CHP oylarını alacaklar.

(bkz: 13 cumhurbaşkanı meral akşener)
iyi parti ana muhalefet.
Loading..
Aksine mhp den kesecek ayrıldığı için.
Aksine iyi parti güçlenecektir. Iç anadolu ve karadeniz de chp ile eşdeğer tutulduğundan oy olamıyordu. Buralarda mhpyi yakalayacaktır. ilaveten chp nin hdp ile iş tutması iyip in chp kökenli oylarını koruyacağı gibi oradan oy gelmesini de sağlayacaktır. daha cuzi de olsa akp-mhp'ye oy verip aslında rahatsız olan fakat alternatifte de chpli blok olduğu için cumhurdan devam eden secmen de 3. Bir yol olarak iyipe teveccüh edecektir. Chp ve hdpnin olası aleni işbirliği anamuhalefete bile yükseltebilir iyip i.
Belli bir şeydir. Akşener kendi satılmış ama kendine güvenip partisine katılanları da sattı. Masayı terk etmeden önce partisinin oyu yüzde 20leri zorluyordu şimdi kesin baraj altı kalacak kimse de vekil olamayacak iyi partiden. Ulan sen imamoğlu ve yavaşı ikna edemeden nasıl onların başkan olmasını önerirsin aptal mısın hain mi?
Mansur Yavaş ve Ekrem imamoğlu'nun bile itibar etmediği hanımefendinin hazin sonu.

Akşener'e kim oy verecek.

MHP'lilerin yarısı CHP'ye oy vermeye hazır.

AKP'nin oyu zaten yüzde 30larda. Varsın AKP'li partizanlar cumhur ittifakına oy versin. Cumhur ittifakı yüzde 40'ı aşamaz.
Dün itibariyle gerçekleşen durum, merak akşener kendi ayağına sıkmıştır.
Bundan sonra iyi parti baraj altı kalacak veya o kadar laf söylediği cumhur ittifakına katılacaktır.
Cumhur ittifakı ve onun gizli işbirlikçisi olan memleket ve zafer partisinin iddiası. iki tarafın yüzü seçim günü mosmor olacak..