bugün

yerli malı ürünlerin adiliği ve basitliğidir.
dedirtmeyen durumdur. Çin malları inanılmaz dandiktir hiçbir işe yaramaz.
Bu sayede S3 vb teknoloji harikalarını uygun fiyata alabiliyoruz. Şuan 499 dolara satılan iphone çin de değilde amerikada üretilseydi. 4.999 dolara raflarda zor yer alırdı.

Türkiyede ise 15-18 bin TL skalasında bir fiyata sahip olurdu...

Unutmayın kullandığınız tüm elektronik, plastik vb cihazlar Çin malıdır...

Çin malı dandiktir diye salakça bir yorum yapmayın....

Yurt içi veya yurt dışı turistik gezilerinizde satın alabilecğeiniz yöresel ürünler dahi çin malıdır. Antalyada gözlerimle gördüm... Resim çerçeveleri plaj kumsal şeklindeki süs eşyaları ki üzerinde Antalya Kemer vb yöresel isim yazmaktaydı fakat hepsi Çin veya endonezya gibi bir memeleketten gelmekteydi...
evde kullandığı klimanın alman yapımı taşş gibi makine olduğunu sananlarca denmeyeceği iddia edilen durumlardır.
bazı insanların değerini mukayese etmek için nesne aradığımızda işe yarayan durumlardır. *
araba şarj aletleri. genelde trafiğin yoğun olduğu istanbul otoyollarinda satılır. geçen biri denk geldi 30 dedi, yok abi dedim cami kapattım tamam al 10 lira dedi bıraktı. masallah.
avantajlı durumdur. eğer aceleniz yoksa ıvır zıvır ürünleri kesinlike çin malı olarak çin'den alın. ne vergisi var, ne ithalat bedeli var ayrıca kargo ücretsiz olarak gönderimi sağlanıyorlar lakin size ulaşması 3-6 haftayı bulur.