1. ?.
  akp'li arkadaşlar için sevinen yazarın söylemidir.

  ergenekon diye bir şey ortaya çıkar(t)ılmasaydı kötü olan her şeyi bağlayabilecekleri bir şey de olmayacaktı. böylece akp'yi suçlamak durumunda kalacak ve savunamaz hale geleceklerdi. fakat ergenekon'un ortaya çıkar(t)ılmasıyla her kötü şey ergenekon'a bağlanıyor, böylece gündem kolayca savuşturulabiliyor.

  mesela bunun son örneği; bakınız deniz baykal'ın kaset olayını bile ergenekon yapmış. vallahi helal olsun! e iyi güzel de güzel kardeşim, sen burada 1 hafta kafa yaptın adamla, atıp tuttun. şimdi niye "tu kaka" yapıyorsun. şimdi mi vicdanın yerine geldi. yoksa bir yerine bir şey mi oldu da böyle ağız değiştirdin... bırak allahsen, güldürmeyin adamı!

  ergenekon'dan gündemi değiştirmek için mükemmel bir şekilde faydalanan akp ve yandaşları, bu kaset olayını da ergenekon'a bağlayarak inanılmaz zekalarını ve hayal güçlerini bir kez daha konuşturmuşlardır.

  biz de maldık, yedik!
  2 -3 ... cany13
 2. 1.
  türkiyedeki birçok karanlık işin ergenekondan sorulması işine gelen insan söylemidir. nasılsa ergenekon diye birşey ortaya attılar. ohh git elini kolunu sallaya sallaya generalleri sorgula, kozmik odaya gir vs..
  girdiniz de ne oldu! kozmik oda kozmik oda deyip duruyorlardı. eee? ananızın pornosu mu çıktı ordan da sesiniz kısıldı! ergenekonmuş!
  (bkz: sikimin ergenekonu)
  2 -2 ... anonim kalan
 3. 2.
  kılıçdaroğlu projesi başlığını da gördükten sonra yeniden söylediğim cümledir. akp'li arkadaşlar için seviniyorum gerçekten.

  akp'nin karşısına ne çıksa ergenekon,
  akp bir şeyi yanlış yapınca ergenekon,
  akp'ye engel olan her şey ergenekon.

  bi' akp'nin kendisi kutsaldır değil mi?

  bir an önce bizim de böyle bir yapı uydurup aynı taktiği uygulamamız lazım. adamlar işin kolayına kaçmayı nasıl da biliyorlar baksanıza...
  1 -1 ... cany13
 4. 3.
  bir çok delil ve ses kayıtları ile suçları ispatlanmış vatan hayinlerini savunacak kadar ideolojilerinin kurbanı olanların, hiçbir zaman kabul edemeyecekleri gerçektir akp'nin ülkeyi büyük bir yükten kurtarmış olduğu gereçeği. aynı kişiler sorsanız darbeye karşıyız derler. bu ne yaman çelişki.
  1 ... trt 2 deki ressam
 5. 4.
  (bkz: umarım en kısa zamanda darbe olur)
  ... luwian
 6. 5.
  başka türlü vatanını seven ve hizmet eden adamları ergenekon diye araya nasıl sıkıştıracaklardıki..
  -1 ... pit10burda
 7. 6.
  ergenekon davası = dünyanın en büyük ikinci yalanı.
  1.si için
  (bkz: ermeni soykırımı)
  ... adli vaka