1. 1.
  ırkçısın ve utanman var öyle mi?
  hiç sanmıyorum.
  acaba nerelisin?
  ben Edirneliyim krdeşim.
  Senin kadar "düşman" olamadım ne kürtlere, ne alevilere, ne ermenilere, aklına gelebilecek senin her "ötekileştirdiğine".
  belki senden çok çok daha iyi ve başarılar.
  bence onlar seni tanıyıp dakiklarını ziyan etmesin.
  6 -3 ... pomegranate1
 2. 2.
  ırkçılık bireysel değil kitlesel bir davadır. Bizim "iyi kürt yoktur" diye bir iddiamız yok. kürtlerle kültür çatışması yaşadığımızı, ve bu kültür çatışmasından dolayı ülkemizde yarattıkları huzursuzluktan hoşnut olmadığımızı söylüyoruz. Iyi kürt varsa da kendi topluluğu arasında azınlık duruma düşmüş. veya iyisiyle kötüsüyle kürtler, türk ülkesinde uyumla yaşayamıyor. Ya teröre ya kaçakçılığa başvuruyor. Bunu söylüyoruz.
  4 -3 ... kah ve otesi
 3. 3.
  Eğer şanslıysanız üniversite yıllarında karşılaşıyorsunuz, ailenizden biri oluyorlar. :Oda arkadaşımdı bir keresinde bana çok ön yargılıydım iyi ki çıktınız karşıma demişti etüt odasında bütün gece ağlaya ağlaya ders çalışmıştım
  ... ozledimseniharbiden
 4. 4.
  Bu aptallığı bir kez yaptım. Geçtiğimiz kış ikinci sınıfta ftr okuyan bir arkadaşla muhabbet ediyorduk. Kız Sur luydu yanlış hatırlamıyorsam. Sınava tekrar hazırlandığını tıp okumak istediğini söyledi. Ben de sistem değişti ftr iyi bir bölüm tıp ın puanları yüksek gibi birşeyler zırvalayayıp geçiştirdim. Dedi ki:
  - ben aslında kazanirdım. Ama bize hiç yardım etmediler.
  Bu konuşmadan bir kaç gün önce de doğudaki öğretmenlerin-sınav görevlilerinin kürtçülük yaptığını dayanışma için üniversite ya da lise sınavlarında kopya vesaireye izin verdiği saçmalığından bahsetmişti birileri. O an belki de bunun etkisiyle cevap verdim:
  - nasıl ya ne yardımı yapacaklarmış size ?
  Belli etmek istemesem de sesimde öfke ve ne yalan söyleyeyim küçümseme vardı. Düşündükçe hala utanırım. Bana dedi ki:
  - ben sınava hazırlanırken terör olayları vardı (7 haziran - 1 Kasım). Bizi sığınaklara aldılar kadın erkek aynı yerlerde kaldık banyo yoktu, elektrik yoktu mum ışığında ders çalıştım.
  Devam etti.
  -Olaylar biraz durulduğunda öyle hemen günlük hayatımıza dönmedik her yer hendekti çukurdu evimiz esyalarimiz dağılımıştı. Sokaklar ceset kokuyordu...
  O an o cümleyi kuracağıma yerin dibine girsem daha iyiydi. Pek samimi olduğum biri degildi. Şimdi ne yapıyor bilmiyorum umarım istediği yeri kazanmıştır.
  8 ... annakaremella
 5. 5.
  iyi kürt?
  Alla alla varmıymış böyle bir şey
  -1 ... vigilante8
 6. 6.
  Ortadogulunun iyisi yoktur.
  ... alpertunna