1. 1.
    hakikat barındıran bir gerçekliktir. ama gerçek iyi insana bu hakikatten yakınıp da kendisini zavallı duruma düşürmek yakışmaz.

gün gelip marie antoinette gibi dilini düşmana tüküreceği zaman gelecektir.

''cellatlarım olabilirsiniz ama asla yargıçlarım olamıyacaksınız''

veyahut seyid rızan'ın dediği gibi;

''ben sizin yalan ve hilelerinizle baş edemedim, bu bana dert oldu.
    ama ben de sizin önünüzde diz çökmedim, bu da size dert olsun.''
    3 ... memosh usta
  2. 2.
    Kötülüğe o kadar alıştık ki, iyilik gördüğümüz zaman arkasında illa birşey arar olduk.
    1 ... romendiyojenyus
  3. 3.
    kesinlikle böyle bir şey var. sen asla iyi olamazsın, yalan söylüyorsun, aslında pezevengin tekisin ve kesinlikle oynuyormuşsun gibi davranıyorlar sana. herhangi bir konuda olması gerekeni söyleyip ve o şekilde davrandığını belirttiğinde, seni garip şekillerde yaftalamaya başlıyorlar. geçen gün işyerinde birkaç abi ile kadınlardan geyik dönüyordu. aldatmaya ve cinsellik konusundaki hakimiyete geldi konu. ben fikirlerimi belirttim gene ve olması gerekeni yaptığımı söyledim. zaten beni dakika başı çağırıp "sen şimdi x'in götüne bakmıyor musun" diye sorular soruyorlar. gariplerimin eğlencesi de bir garip. x'in götüne bakıyorlar, mutlu oluyorlar. arada gözüme takılıyor ama ilgilimi çekmiyor, ben sevgilimi aldatmam vs dedim. gözle bile ayıp böyle şeyler işte. bana ibne demeye başladılar. senin erkekliğinden şüphe ediyoruz vs. sen şimdi gittin bi bara, bi kadın geldi yanına, sevişmicen mi onunla diyorlar. la yok bana ne amınakoyim, ben o bara zaten gitmem ki diyorum. gene ibne diyorlar. sanki uzaydan gelen tanımlanamayan cisimmişim gibi bana yaklaşıyorlar. çok ağarıma gitti. onlar mesela erkek, ben değilim. onlar sürekli seviştikleri ile övünürler, onlar "adam" ben potansiyel ibneyim. onların övündükleri erkekliklerini ben abartmıyorum 3'e 5'e katlarım. hepsinden diriyim, güçlüyüm, sporcuyum, at gibi adamım. ama benim bir kafa yapım, kararlarım ve şiddetli bir otokontorülüm var. bunlardan da öte kendime olan sadakatim var. sik yesinler. bu sadece cinsellik için de geçerli değil. fazladan 5 dk çalışssan "mal" oluyorsun bu sefer de. biri sana kötülük yaptığında sen ona iyilik ile karşılık verdiğinde, gene ilk söyledikleri "sen malsın, sen daha çok sikilirsin" oluyor. inat değil mi, böyle insanlara karşı pusulanız şaşmasın. çalışan demir paslanmıyor, karakter, adamlık insanları hor görmekle ve kendinle övünmekle olmuyor.

iyi bi adam iyi oluşuyla övünmez, ben övünmüyorum. üstüne yapışıyor. sen iyisin, kötüsünü bilmiyorsun. böyle büyümüşsün, böyle öğremişsin. hem zaten iyiliğin insanın üstüne yapışan bir şey olduğunu düşünüyorum. fark etmezsin, noluyo amk bu dünyada diye sora sora gezersin saf saf.
    1 -2 ... yikanmak istemeyen cocuk
  4. 4.
    Kötü insan kendine göre iyi olduğu için siz iyi oldugunuzda ona zıt geliyor ve uzaylı muamelesi görüyorsunuz. Paradoks bu. Herkes kendine göre iyi.
    1 ... 29th
  5. 5.
    birçok ortamda başıma gelen durum. birbirleriyle sıkı fıkı olup kakara kikiri muhabbeti olanlar bana karşı son derecede soğuk ve kayıtsızlar. uzun bir süre sorunun benden kaynaklandığını düşündüm. sonra gördüm ki o birbirleriyle çok samimi gibi olanların yaptıkları tamamen rol. birbirlerinin arkalarından neler neler konuşuyorlar. ben onlara uymadığım için bana karşı mesafeliler. benim hakkımda bu zamanda böyle bir adam olamaz diye düşündükleri için bana garip gözle bakıyorlar. çevreye karşı bu kadar iyi davrandığına göre kesin vardır bir menfaati, numara yapıyor bu diye düşünüyorlar. halbu ki garip olan kendileri. iyilerin sayısı kötülerin sayısından o kadar az ki, artık kötü olanlar kendilerini meşru olarak görüyor. azınlıktaki iyiler ise anormal olarak görülüyor.
    ... uykusuz baykus