bugün

dalaksız, böbreksiz, yüreksiz entel dantel dallamalarca kabul görmüş bir sanrı.
siktir lan yarrraaam. ben ilkokul üçten terkim, paranın amına koyuyorum
önce insan ol da eğitimi ikinci plana bırak denilesi önerme.
zar zor kazandığı 2 yıllığı böbürlenerek anlatmak.
eğitimli olmak her zaman iyidir insanları belirli makam ve kademelere getirir ama insan olmanız sizin elinizdedir unutmayın bu arada parada sizi belirli makam ve mevkilere getirir ama insan olmanız yine sizin elinizdedir unutmayın.
eğitimi sadece ''para'' olarak gören bir insan beyanatı.

(bkz: kıroyum ama para bende)
kastedilen eğitimli olmak değil, iyi eğitimli olmaktır ve bu da kesinlikle diğerlerini (özellikle bok diyenleri) geride bırakır.
Para kazanmanın eğitimin amacı olduğunu sanan cahillerce yapılan eleştiridir. iyi eğitim hayata dair bir duruş, genel bir bakış açısıdır. Kimine istanbul siluetine bakıp şiir yazdırır, kimi " deniz nerde amığa goyiym " der. idealler, siyasi düşünceler, sosyal statü hep eğitim ile sağlanır. 70 senelik hayatında bir parazit olarak yaşayıp gitmektense ortaya bir şeyler çıkarıp gidebilmek eğitim olmadan olanaksızdır. Eğitim bir " bok " değil, her şey demektir.
"üniversiteye gittin de ne oldu koçum biz hayat okulundan mezun olduk" diyen hıyar söylemidir. evet, 10.000 liralık maaşı hayat okulundan mezun olanlara veriyorlardı zaten.
eğitim almak her şey değildir ama çok şeydir. sana belli bir dünya görüşü katar, düşünmeni, anlamanı sağlar. okulu bitirdikten sonra illa o işi yapmana gerek yok, ki zaten belli bir makama gelmiş kişilerin mezun olduğu bölümle yaptığı iş alakasızdır. misal cem yılmaz*, nuri bilge ceylan*, kaan kural*, armin van buuren* vs vs.
eğitimsiz insanların tesellisidir. ama yine de favorim "okumuşsun ama adam olamamışsın"dır. yazık lan harbi.
Kağıt parçalarını aldıkları zaman kendini adam oldu sanmaktır. Kişiliğinin beş para etmediğini açık açık bildiği halde.
güncel Önemli Başlıklar