bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  inglizce de , A friend in need is a friend indeed olarak soylenen atasozu.
  1 ... bubble
 2. 2.
  nedense bütün iyi gün dostları kötü günde yok olurlar.ve kötü günde yanınızda olan arkadaşınız çok azdır,sık bulunmaz.keşke daha farklı olsaydı.iyi gün arkadaşı az bulunsaydı da, kötü günde hep dostlarımızı yanımızda görseydik.bir omuz veren olsaydı..
  ... tipinidegisdenizderlerbana
 3. 3.
  dost görünümündeki postu tespit etmeye yarayan an.
  ... nevi sahsina munhasir
 4. 4.
  dosdoğru bir atasözü olup, yaşadığın kötü günlerde yanında olanların, seni destekleyen, seni dinleyenlerin dostun olabileceğini kanıtlayan cümledir.
  ... no name
 5. 5.
  iyi ve her günümde de yanımda olanı makbuldür şeklinde tamamlanabilir. çünkü ben mutluyken de onun beni kıskanmadan mutluluğumu paylaşabilmesi çok önemli.
  ... chari
 6. 6.
  KARA GÜN KAVRAMI KiŞiDEN KiŞiYE DEĞiŞTiĞiNDEN DOLAYI TAM DOĞRULUĞU BELiRLENEMEYEN ÖNERMEDiR.
  ... sarp
 7. 7.
  theophratus'un bu konuda çok güzel bir sözü var; "Gerçek dostlar iyi gününüzde davetinize icaben gelenler değil; kötü gününüzde habersiz gelenlerdir."
  1 ... tuhh kahretsin
 8. 8.
  yanlış bir atasözüdür. bolca kullanılır ama yanlıştır.

  insanın bir yakını vefat ettiğinde herkes yanındadır. sınavınız kötü geçince "üzülme be abi, düzeltirsin." derler. sırtınızı sıvarlar samimiyetle, içtenlikle. bir arkadaşınızla kavga edince veya kız arkadaşınızdan ayrılınca "senden daha iyisini mi bulucaklar be abi? boşverrrr.." derler. güzel tesellilerdir bunlar.

  ama iyi günde hayat çok daha farklıdır. başarılı olan yalnızdır her zaman. kazandığınız her zaferde çevrenizde gerçek dostlarınız olmaz maalesef, onların yerine kanınızı emmek isteyen yarasalar bulunur. sınavınız iyi geçince yanınızda kimse yoktur. "tebrik ederim" derken bile soğuktur bu adamlar. zira insanlar kıskançtır. arsızdır. her zaman en iyisini kendileri için isterler, kötü günlerde ise moral vermek kolaydır. zira o insanlar için sizin kötü gününüz onların iyi günüdür.

  iyi dost iyi gününde belli olur demek elbetteki daha doğru olucaktır. ve maalesef "iyi gününde sevinebileceğim onunla beraber olabileceğim, onun duygularını paylaşabileceğim birileri var mı?" sorusuna vereceğiniz cevap, sizin gerçek arkadaşlarınızın listesini oluşturacaktır.
  3 ... micro cuts
 9. 9.
  yıl 10.000 küsür bile olsa doğruluğundan birşey kaybetmeyecek söz.
  ... arjantin
 10. 10.
  http://galeri.uludagsozlu...st-kara-gunde-belli-olur/

  şu köpek kadar olamayanlar utansın.
  3 ... butarzdabenim