bugün

iyi bir sevgili olmanın gerekleri başkadır. iyi bir insan, iyi bir arkadaş olabilir ama iyi bir sevgili olamayabilir. sevmek ayrı bir yetenek ister, sevmek yürek ister, fedakarlık ister, emek ister, ilgi ister.
iyi insanların kaderi bu.
kimse dört dörtlük degildir. bir taraf her zaman daha agır basar o yüzden bu normal.
bkz: benim sevgilimin içinde bulunduğu durum.
bana göre ' seven sikilir, siken sevilir ' cümlesinin cuk diye oturduğu durumdur.
(bkz: ten uyumu)
(#12465136)
bu akşam bursa merinos parkında konseri olan manga grubunun da bir şarkısında değindiği tespit.
bazı şeyler için iyi olmak yetmiyormuş,
sevilmek için aşk için iyi olmak yetmiyormuş.
evet yani bazen insanın " iyilik " kavramını sorgulamasına neden olan olaylar oluyor etrafında. kişi çok iyidir çok ilgilidir çok sever belkide takıntı halinde sever. canından çok sever belki kendisini ona adar, herşeyi yapar ama yinede ters giden birşeyler olur. ama bazende birisi çıkıverir o kızı alır götürür, aslında o kadar iyi bir insan değildir. sonra yazar sorgulamaya başlar, bende olmayan ve onda olan şey nedir ? yani ben neden onun kadar iyi değilim ? ve tabiki yazar asla kendine bok sürdürmez kendine bunu yakıştıramaz yani başkasından daha kötü olduğunu. ama tabi er yada geç yoluna devam eder. belki çok daha yıpranmış halde belkide çok daha güçlü halde. bunu yazarın kişiliği gösterir.
insanlıkla sevgililiği ayıramamaktır.
bazı insanlar vardır. her insanın hayatında olmasını istediği kişilerdir onlar. iyidir, düşüncelidir, bir telefonla iki eli kanda olsa koşar, maddi manevi her türlü yardıma her zaman hazırdır. arkadaştır, dosttur, kardeştir, evlattır ama gel gör ki bir türlü sevgililiği beceremez. aslında seviyordur, aşıktır ama bunu belli etmeyi beceremez. herkese nasıl davranıyorsa sevgilisine de öyle davranıyordur. sevgili bir özelliği olduğunu hissetmez, sevgisine inanmaz. bu tür insanların hayatında sevgilisi ön sıraya oturamaz. onların sürekli koşturması gereken, yardıma ihtiyacı olan çevreleri vardır. sevgili ve çevreyi ayıramadığı, davranışlarını ayarlayamadığı için iyi bir sevgili olmaz.
güncel Önemli Başlıklar