1. 1.
    Kötü şehir kötü bölüm sahiplerinin ağladığı versus. Yok ya ben değil bir arkadaşım.
    6 ... devridaim
  2. 3.
    iyi bölüm kötü şehir.
    6 -2 ... stopbegindicks
  3. 2.
    itü, odtü, boğaziçi, bilkent, koç kalibresinde bir üniversiteye gidemiyorsanız üniversitenin de şehrin de bir önemi yoktur.

istanbul üniversitesinden mezun olan biri konya'dan mezun olan biriyle iş hayatında aynı değeri görür.

o yüzden düzce'de bilgisayar mühendisliği okuyan biri, aynı puanla istanbul'da işletme okuyan birinden çok daha avantajlıdır iş hayatında.

aksini iddia eden ya henüz mezun olmamıştır ya da torpille bir işe "he gelsin başlasın" diyerek alınmıştır.

yaşamasını bilen her şehirde yaşar hayatını.

ama boktan bir bölümden mezun olup yıllarca iş arayan, bulsa da it gibi muamele gören biri o 4 yıl boyunca sürttüğüyle kalır.
    3 -3 ... kinamiyo takao
  4. 3.
    Zevk ve sefa düşkünü elemanlar iyi şehir kotu bolum der gelecegini düşünen iyi bölüm kötü sehir der.
    3 ... lemniscate34
  5. 4.
    kocaeli üniversitesi işletme mezunuyum. ben de şehre göre seçim yaptım ve şu an telekom şirketi müdürüyüm.

şehre önem verin gençler. bir şekilde yolunuzu buluyorsunuz. sevdiğiniz şehirde okuyun.
    ... ninabennett
  6. 5.
    iyi şehir iyi üniversite kötü bölüm.
    1 ... qulermf
  7. 6.
    Orta iyikikte bir şehir iş bulacağınız bir bölüm.
    1 ... bedenimi egitemedim
  8. 7.
    Şehir secmek universite surecindeki dört yilinizla ilgilidir fakat bolum secmek bundan sonraki tum hayatinizi etkileyecek mesleginizle ilgilidir. Bu bakimdan iyi bir bolum iyi bir sehre tercih edilmelidir.
    1 ... sosyalist patron
  9. 8.
    iyi şehir, iyi üniversite ve ortalama bölüm diyorum. iyi şehir olmazsa o dört yıl geçmek bilmez. ayrıca büyük şehirlerde iş imkanı daha fazla olduğu için iyi şehir ve iyi üniversite daha önemlidir. bölüm olarak eğer aynı kapıya çıkan farklı bir bölümü iyi üniversitede okuma imkanınız varsa kaçırmayın derim.
    ... antevortex
  10. 9.
    Tip okuyup sosyal bir hayat bekleniyorsa; o okul zaten hic bitmez.
    okunan bölüme göre degisir. Okunacak okulun da bir üniversite sehrinde olmasi avantajlidir.
    Degilse her ikisi de iskence olabilir.
    ... kultursuz dinazor