bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  2000 yılında bakırköy belediye tiyatroları'nda olağanüstü kenan ışık rejisiyle sahnelenen nazım hikmet ran oyunu. oyun sscb'de ilk oynandığında sovyet yönetimi tarafından sahnelenmesi engellenmiş ve en sonunda yasaklanmıştı. oyunun ülkemizde de ilk kez 1991 yılında sahnelenmesi oldukça ilginçtir.

  oyunun bbt'deki son yorumunda ragıp savaş baş karakter petrof'u büyük bir ustalıkla oynamıştır. ayrıca "kasketli"'yi oynayan defne şener günay da dikkat çekenlerden biriydi.
  2 ... vernon sullivan
 2. 2.
  rusya nüfus genel müdürlüğü'ne başvurulası konu.
  2 -1 ... çakan adam
 3. 3.
  ivan ivanoviç'i bilemem ama Ragıp Savaş o günden sonra vardır.
  ... ölüler kitabı
 4. 4.
  14 ocak 2008 akşamı saat 20:00'de ses 1885-ortaoyuncular sahnesinde okuma tiyatrosu olarak yorumlanacak eserdir. organizasyon nazım hikmet kültür merkezi'ne ait.

  etkinlik afişinde oyunun 2000 yılındaki ödüllü sahnelenişine eleştiriler getirilmektedir. kenan ışık bey bu eleştirilere ne der bilemiyorum.
  ... vernon sullivan
 5. 5.
  daha o günlerde sovyetler'in gidişatını tespit eden nazım hikmet'in bu oyununda gelişen bürokrasinin kendi burjuvasını yaratacağı gerçeği konu alınmıştır.
  2 ... kulaklara kacar oldum
 6. 6.
  bugün caddebostan kültür merkezinde oynanan, o dönemden bu döneme fazla bir şeyin değişmediğini gösteren bir oyundu.
  ... he will knock four times
 7. 7.
  tiyatroadam'ın da sahnelediği, ivan rolünde aşkın şenol'un döktürdüğü, petrof rolünde fatih koyunoğlu'nun ona yetiştiği güzel bir nazım hikmet uyarlaması.

  bürokrasinin evrensel sembolü kapılar (ki kafka da pek iyi bilir) ve ivan'ın sözünü dinledikçe büyüyen makam koltuğuyla petrof'umuz hala eskimeyen bir insan ve iktidar eleştirisinin fotoğrafları. hatta bu performans özelinde, oldukça "güncel", oldukça "tanıdık" bir eleştiri bu.
  ... antimatter