1. 1.
  Evet vardır böyle bir durum kampüs dahilinde hiçbir zaman polis göremezsiniz, içerde insanlar eylem yapabilir, afiş asar, duvara yazı yazar, toplantı yapar, faşist dallamaları döver ama hiçbir polis içeriye girip adam alamamıştır öyle kolay kolay. Sadece sivil polisler vardır onlarda fazla deşifre olmak istemezler kafaya inşaat demiri yememek için. O yüzden kampüs kapılarının önünde toplaşmış polisleri görürsünüz böyle haberlerde falan bir tarafta üniversite içinde eylem yapan insanlar diğer tarafta polisler içeriye giremeyen. Kanımca diğer üniversitelerinde örnek alması gereken bir durum çünkü diğer çoğu üniversite kampüslerinde artık jandarma veya polis karakolu bile bulunuyor. Sırf bu yüzden bile sevilesi bir kampüstür burası kısaca.
  2 -1 ... say
 2. 2.
  okulun bahçesinde eylem yapıp dilediklerince bağırıp, slogan atan öğrencileri sadece uzaktan izleyebilen polisin o sırada yüzündeki ifade gerçekten görülmeye değerdir *.
  3 ... tutunamayanlardan
 3. 3.
  (bkz: yassah hemşerim)
  2 ... say
 4. 4.
  Kesinlikle yalann... Pollis hukuk fakultesi koridorlarında ogrencilere biber gazı bile sıkabilmektedir. Tabi bunun nedeni olarak (bkz: Mesut Parlak)gosterilebilir.
  1 ... ozsaycan
 5. 5.
  genellikle ülkücü ögrenciler dayak yerken bir anda yerden bitiveren polis memurları ne hikmetse ülkücü ögrenciler dayak atarken bir türlü kampuse girememekte ve olaya müdahele edememektedirler...
  2 ... rasko
 6. 6.
  yalan olan tanımdır. 3 mayıs türkçülük gününde istanbul üniversitesi sbf önünde 5-10 komünist öğrenciye dalan 30'dan fazla ülkücüye, daha önce ortada görünmeyen ve birden ortaya çıkan 100'den fazla çevik kuvvet polisi müdehale etmiştir. ellerindeki biber gazını bir sıksalar, büyük olasılıkla o fakülteden uzun süre çıkılamazdı.

  yanlı tanımlardan kaçınalım, kaçınmayanları uyaralım.
  1 -1 ... derberker