bugün

istanbul teknik üniversitesinin maslak'ta yer alan kampüsü. metroyla sanırım ulaşım daha da kolaylaştı buraya gidiş. lakin okulda tanıtım günü olduğu gün gittiğimde "ıı şey ben tanıtım için geldim. kimlik falan bırakıyım mı?" diye sorduğumda "gerek yok girebilirsiniz." diyen bir güvenlik görevlisine sahip. oysa yaz diye bombacı amca veya teyze gelmiyecek değil ya. gerçi kimlik almakla da halledilecek iş değil ya, neyse.
metronun tam olarak faaliyete girmediği yerdir. 9:30-17:00 arası metro çalışmaktadır. ayrıca bir ucundan bir ucuna yürüyerek yaklaşık yarım saatte gittiğiniz yerdir. içerde mekiklerle de 25 kuruşa güzergah dahilinde hareket edebilirsiniz. içerisinde iş bankası ve ziraat bankası bulunmaktadır. bunların yanı sıra bir spor kompleksi, tenis kortları, halı sahalar, basbetbol salonu *, büyük bir kütühane, ksb ve ksb'nin bünyesinde stüdyolar ve müzik ekipmanları*, büyük bir yemekhane ve cafeler bulunduran kampüstür. çok güzeldir; seviyoruz, severek gidiyoruz.
dost canlısı köpeklerle bezeli güzel kampüs.
34.üniversite gezileri için gelen liseleri özellikle gezdirildiği kampüs. hayır anlamıyorum allahın sittir ettiği yerde( abartıyorum tabiki beşiktaşa 15, taksime 20 dklık bir mesafede) üniversiteye yeni başlayacak bir öğrenciyi cezbeden ne olabilir ki? üstelik maçka, gümüşsuyu ve taşkışla gibi türkiye'de eşi benzeri olmayan güzellikte fakültesleri gezdirmek varken neden burası

ayrıca uzay-uçak fakültesinin arka tarafıa yeni bir kız yurdu inşası devam etmekte.
evden kampüse gitmenin değil de kampüsün girişinden fakülteye gitmenin zor olduğu kampüs.*
itü'nün ana yerleşkesidir. çokça geniş bir alana yayılmış binalara sahiptir. iki senedir büyük bir şantiyeyi andırmaktadır. toz, toprak, çamur...
başlı başına bir ilçe olarak sayılması gereken kampüs.

bi tane göleti var. arada apaçilik yapmak için ideal bir yer. geceleri ne bok yendiğini söylememe gerek yok. ortamı hazır. pompiş pompiş takılıyorlar.

ağaçlık alanı çok fazla, öğrencilere gereken rahatlık sunuluyor. hepsi istediği kadar raad sevişebiliyor.

sonrasında, ağaçlı yol denen yolda akşamları ışıklar sönünce çok mükemmel bir atmosfer oluyor. hatta o mükemmel atmosferde romantizm tavan yapıyor. bunları farkeden iki serseri 2 sene önce kızın tekine tecavüz etmeye kalktı. kız baya çemkirdiydi güvenliğe. elemanları bulamadılar tabi.

uu köpeklerinden bahsetmemek olmaz. köpek değil amk kurt desek yeridir. geceleri götünüz yiyorsa geçin yanından. dehşet ekşın yapıyorlar. hav hav haaaav diye havlaya havlaya götünüzü üç buçuk attırıyorlar. bütün herkes kol kola girip, önüme gelen köpeğe 1000 tekme şeklinde dolaşıyor göt korkusundan.

otomasyon binasını öyle bir yere koymuşlar ki amk kampüs girişinden gidene kadar 10 dakika geçiyor. oysaki kütüphane yanına koysanız mevcut yolu 3 dakika kısaltsanız tadından yenmez.

bide avm açıldı, o eksikti o da tam oldu amk.

kısacası dehşet kafa yer amk. eve gitmeye gerek yok yazın, al bi gazete köpeklerden tırsmazsan ağaçların altında zıbar yat.

tek kötü yanı kampüste alkol satılmıyor yassah hemşerim. o da tedarik ediliyor tabi.
On numara kampüstür, avm'sine ek bir de yanında istinye park vardır zaten. Bir tarafında iş kuleleri, bir tarafında istinye ve emirgan sahil, ayazağa köyü içinde ayrı bir köydür, sıçtım mavisine en çok rastlanan yerdir.
sürekli çalışma olan kampüs. kampüs kampüs değil ümraniye belediyesi mübarek.
okul bittikten sonra açılan başlık.