bugün

italyanlar bizim pizzayı görseler biz daha ince ne yiyorduk derler. Bilmem belki damak tatları öyledir. Abi resmen salça ekmek yiyorlar. Sucuk, pastırma bas şu hamura vicdansız sabuhalar.
tarih, sanat, felsefe, edebiyat pek çok konuda başarılı olabilirler ama halk düzeyinde ele alırsak italyanlar ancak ve ancak avrupanın çingeneleridir.

bir alman bir avusturyalı bir fransız için italyanlar en hafif ifadeyle kültür yoksunudur... muhatap olunmaması gereken bir millettir..

ha biz türkler neyiz? sorusuna gelirsek o konuyu hiç açmayalım..
Dünkü Hadsiz italyana had bildirilmiş.
görsel
Avrupalı olmak istesem kesinlikle italyan olmak isterdim.
Zamanında Akdeniz in ticari olarak tek hakimi bunlarmış. Osmanlı Doğu Akdeniz de bitirmiş bunları. Akdeniz tamamen ölü deniz haline gelince aynı bizim gibi olmuşlar. Çalışmayan, mafyatik insanların yönettiği bir devlet olmuşlar. Az buçuk sömürgecilik yapmak istemişler onuda becerememişler. Garip bir ülke hamur işinin dibine dibine vuruyorlar. Bağırarak konuşuyorlar. 20 yaşına kadar 200 kişi ile cinsel birliktelik kuruyorlar. Cinsel açlık yok.
Kızlarıyla hava atmaya çalışana pezevenk denir kimse kusura bakmasın.
Bu akşam küsküyle tanışacaklardır.
Türklere benzeme sebebi bizim ülkede aşağılık kompleksi olan şahısların turiste benzetilince onore olmasıdır biz akdenizliyiz aga diye övünürler bir de lakin eleman bilmez ki suriye,mağrip, mısır'da Akdeniz'de

Neyse kıyı yerlerde yaşayan bir zahmet benzesin aq aynı güneş açısı, aynı iklim şekilleri, aynı beslenme alışkanlıkları egeli köylü gidip ruslara, iskandinavlara mı benzeyecek o sıcakta.
Ulan tam da italyancayı sökmeye başlamıştım şimdi korona sardı memleketi. Vay arkadaş

impossible questo..
Yarisi Konyalı

Yarısı rizeli.
ben yanlamam.

tamam zall sen silme, ben kendi hesabımı silerim. *
Birincisi türklere benzemezler belki otranto ve birkaç şehirde yaşayanlar lakin geneli farklıdır güneyden kuzeye doğru sarışınlık artar

ikincisi dilleri latin dilleri sınıfında olsa da adanın güneyi latin kuzeyi cermen kökenlidir keza o bölgeye arnavut,kelt,etrüsk göçlerini saymıyorum

Üçüncüsü etrüskler hint-avrupalı değildir yani lidyalılar,truvalılar gibi anadolu kavimleri ile akraba olamazlar dilleri çok farklı bir dil sınıfına girer tıpkı güney ispanya da ki iberler gibi

Dördüncüsü gözlüğü bulanlar italyanlar değil çinlilerdir.
onlar da birçok ülkede türkler gibi sevilmez.
Kültür bakimindan, fiziki yapi bakimindan hemen hemen herseyi bizle aynidir. Tek farklari bizden biraz daha medeni olmalaridir.
Medeni derken okuma yazma bilme, kültürel aktivite vs. oranlarini kiyasliyorum.
Yoksa ciftci rüstem dayi tarlayi sürdükten sonra nasil kahveye gidiyorsa; cifti paolo da ayni sekilde arkadaslariyla bulusup espressosunu yudumlayarak kagit oynuyor.
gözlüğü icat etmiş halk.
hırsız millet.
Nefret ettiğim 2 ırktan biri.

Edit: 3 italyan mı eksiledi 3 japon mu?
Yoksa 3 ezik mi?
(bkz: fatih in torunları)
güzel araba çizerler.
her gün makarna yemeleri açısından bize benzerler.
Kuzenler.
Tuaf bir millettir çözmek mümkün değildir.
güneylileri tipik türk. kuzeye çıktıkça bildiğin şıklaşıyorlar.
italyanlar türklere benziyor ifadesi yanlış.

italyanın güney kesimlerinde bulunan italyanlar bize benziyor, ülkenin kuzeylerine doğru gidildikçe sarışınlık artıyor.
Sicilyalıları severim gen havuzları nedeniyle bize benzerler.