1. 82.
    Dünkü Hadsiz italyana had bildirilmiş.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159781/+
    2 -2 ... not quite my tempo
  2. 83.
    italyada 1 hafta bulundum. bize benzeyen, çok abartılmış kavruk bir akdeniz ülkesi.
    italyayı italya yapan kuzeyi. Ortası ve güneYinin bir numarası yok. Halka gelelim.

Çok az yemek yiyen,
    bol içen,
    Çoğu zayıf,
    Bağıra bağıra konuşan, bağıra bağıra gülen, paspal giyimli bir halk.

Erkekleri bize benziyor. kadınları bizimkilerden de tipsiz ve paspal.
    4 ... morat
  3. 84.
    tarih, sanat, felsefe, edebiyat pek çok konuda başarılı olabilirler ama halk düzeyinde ele alırsak italyanlar ancak ve ancak avrupanın çingeneleridir.

bir alman bir avusturyalı bir fransız için italyanlar en hafif ifadeyle kültür yoksunudur... muhatap olunmaması gereken bir millettir..

ha biz türkler neyiz? sorusuna gelirsek o konuyu hiç açmayalım..
    2 -2 ... kel insan
  4. 85.
    Bir iş için uluslararası katılımlı toplantıya italyaya gittik.

arjantinli bir arkadaş rahatsızlandı. ingilizce doktor var mı burda dedim. Mal mal suratıma baktılar,
    türkçeye döndüm doktor amına koduklarım doktor dedim. Gene mal mal yüzüme baktılar.

Doktoooore doktooore diye salladım. "Haaa doktoooore si, si" dediler. Öyle bir millet işte.
    1 ... morat
  5. 86.
    insanların estetik algısı geliştikçe, sanatla ilgileri alakaları arttıkça, günlük yaşamlarında, çalıştıkları işlerde kesinlikle daha başarılı ve huzurlu oluyorlar. Bulundukları işe kendi dinamiklerini, düşündüklerini aktarmakta sıkıntı yaşamıyorlar.

Erişte yapıyorlar ama marketlerde italyan ismiyle satılıyor, mimarisini zaten biliyorsunuz, e futbolları da haliyle üst seviyede ve bir ekol yaratabilmişler bu sayede.

Biz henüz vergizm'i doğuracak gelişmeleri yaşıyoruz. Bunu tuvale veya şiire dökecek kişiler olacaktır fakat ne zaman olur bilemem. Klasizm de görüşmek üzre.
    1 ... king eomer
  6. 87.
    italyanlar bizim pizzayı görseler biz daha ince ne yiyorduk derler. Bilmem belki damak tatları öyledir. Abi resmen salça ekmek yiyorlar. Sucuk, pastırma bas şu hamura vicdansız sabuhalar.
    ... kale3112