1. 1.
  yaşanmadan bilinemeyecek çiledir. yapılması gerekenler ve yaşanacaklar şunlardır:
  Öncelikle bir hafta evvelden hocalar hakkında geniş çaplı bir araştırma yapmak gerekir (kayıt öncesi çalışmayan, kayıttan sonra bütün dönem çalışmak zorunda kalır, itünün klasikleşmiş cümlesidir) daha sonra alınan bütün bilgilerle birlikte bir program hazırlanır, burada unutulmayacak bir nokta da, alternatif bir kaç programın el altından bulundurulmasıdır.
  Kayıt günü saat 8de bilgisayar başında hazır olmak gerekir, kayıtlar 9da başlar genelde ve kayıt sayfası da tam söylenen saatte açılır. Akşam saat 6ya kadar bilgisayar başında siteye girmek için uğraşıp seçilmek istenen bütün derslerin kontenjanlarının dolmasını seyretmemek için ve o güne lanet etmemek için yapılması gereken bir kaç detay:
  - bağlantı iyi olur diye bir netcafeye gitmeyin.
  - okuldan kayıt yapmak girişiminde bulunmayın, mümkünse evinizden yapın.
  - bilgisayarınıza netscape 4.5 versiyonu yükleyin, kesinlikle kayıt sırasında internet explorer kullanmayın, hiç yoksa netscape in herhangi bir versiyonunu kullanın.
  - kayıt açılış saatinden yarım saat evvel siteye girin ve bağlantı kopmaması için devamlı içeride dolaşın.
  - açılacak login sayfasının kısayol adresini kopyalayın ve bir yere kaydedin, o adreste yazılan node rakamlarının 1den 8e kadar değiştirerek girmeyi deneyin.
  bir tuşa tıkladığınızın üzerinden yarım saat geçse de sakın açılmadı diye kapatmayın (eğer netscape kullanılıyorsa) hata vermedikçe ekrana dokunmayın. ben tıkladıktan 45 dakika sonra sayfanın açıldığını bilirim.

  hadi kolay gelsin. *
  1 ... devedikeni
 2. 2.
  itü öğrencisine kafayı yedirten olaydır. kayıtları okul labaratuvarlarından yapmak isteyen öğrencilerin geceden kuyruğa girdiğine şahit olunmuştur. kayıt için gerekli bilimsel ve hurafe bütün hazırlıkları yapsanızda işiniz şansa kalmıştır. dünyada netscape in en yaygın kullanıldığı aktivitedir.

  (bkz: back forward yapıca pinleri kabul ediyomus aga)*
  (bkz: online kepazelik)
  ... lazy pigeon
 3. 3.
  2004 teki kayıtlarda* yine kayıt izdihamı nedeniyle okulda cam kırılmış ve yaralananlar olmuştu. güya internetten yapılabilen kayıtlar ancak okulun lab'ından düzgün bir şekilde yapılıyor olduğundan dolayı akşamdan * okulda sıra bekleyenler oluyordu.
  ... istanbul
 4. 4.
  (bkz: itü otomasyon)
  ... goksunv
 5. 5.
  2007de fakülteye başlayacakları için bugün açılan çiledir. ha bazıları için çileye dönüşmemiştir o ayrı.

  sistem 10da açılacak dedikleri halde tavsiye edilen süre 15 dakka önce girip devamlı kayıt kısa yolunu tıklayıp geri demektir. çünkü sistem söylendiğinden birkaç dakika önce açılıyor. bugün 10da açılacak sistemde 9.56 da kaydımı tamamlamıştım. ilk dönemlere geçilen torpil sayesinde tabi ama yine de ilk dönemlerden pekçok insan derslerin bitmesinden şikayetçe şu esnada.

  çilenin öbür adımı daha önce ders seçmişler için yarın 14.00te başlayacak.

  allah itü otomasyonu korusun. *
  ... st27
 6. 6.
  ders kayıt günü 10da açılacak sisteme 9:30tan sonra ulaşmak henüz kısmet olmadı. sisteme girilebildiğinde saat çoktan 11 olur ve planlanan derslerin kontenjanları dolar. cinnet geçirmeden kalan dersler arasında seri şekilde seçim yapılmalıdır çünkü cinnet geçirirken kaybettiğiniz zaman size o dönem almanız gereken dersleri bile aldırmaz.
  seçmeli dersleri seçemiyoruz bunu kabul ettik ama seçmeli dersi alamamak işte bu çok koyuyor adama.
  ... hayaser
 7. 7.
  okulda bilgisayar labının önüne battaniye getirip sabaha kadar kola sigara eşilinde okey oynatan organizasyondur.
  ... member
 8. 8.
  bugün 12.00 itibariyle başlamış olan işgence. hala devam ediyor, daha da giremedim sisteme amk. az sonra F5 tuşuyla ilişkiye giricem.
  ... otomatik karpuz
 9. 9.
  lan okuduğum entrylerden anladığım kadarıyla bu ders kaydını yapabileni üniversiteden mezun etmek lazım amk.
  ... pavyoncubekir