1. 1.
  1800'lerden itibaren pazarlarda köylülere satılan anasız babasız çocuklar. Zulüm görmüş, sevgisiz büyümüş, isviçre tarihinin karanlık bir sayfasını oluşturan yüz binlerce çocuk. 1970'lere kadar sürmüş bir trajedi.

  https://www.youtube.com/watch?v=H-aCtmZ2_ao+
  3 ... jim peterik
 2. 2.
  insanoğlu kendini tanıdıkça, kendisiyle yüzleşmemek için hangi bahanelerin arkasına sığınacağı, gittikçe artan bir merak konusu olacaktır.
  ... monk of monkmountain
 3. 3.
  mutlaka izleyeceğim belgesel.
  1 -1 ... sigara icmiyorum
 4. 4.
  (bkz: heidi)

  Küçükken fark etmeden izlemiş olabilirsiniz. Lakin şimdi alıcı gözle ve hikayesini baştan okuyarak tekrardan üzerinden geçmenizi tavsiye ederim.
  ... odysseus
 5. 5.
  heidi bunu anlatır çocukken anlamadık ama.
  2 ... marvolo riddle 2
 6. 6.
  Heidi'nin ayaklarının neden çıplak olduğunu biliyorsanız bunu da bilirsiniz. O mutlu çocuğun aslında bir köle çocuk olduğunu bilmek çok üzücü.
  1 ... abaninaltindakisopa
 7. 7.
  isviçre-sever siyasal ateist yazarların uğramadığı başlıktır.

  tabi canım, isviçre çoh mükemmel ülke yovv.
  -3 ... kazakistanli ii
 8. 8.
  Batı'nın kötü, karanlık yanlarını gizlediği, medyanın bunları yansıtmadığı hep söylenir. Bu da o olaylardan biri. insanlığını yitirmemiş bir avuç insan olmasa bunu da duyamazdık.
  ... jim peterik
 9. 9.
  olayı incelmedim ama heidi canımız cicimiz. sen şimdi ona köle çocuk neyim dersen olmaz. kaldı ki heidi kimsesiz değildi ki. teyzesi vardı dedesi vardı. teyzesi bakmakta zorluk çekince dedesinin yanına getirdi. o kadar.
  ... pilotmont 1
 10. 10.
  Köle çocuk Heidi. isviçre'nin Karanlık Yüzü: https://www.youtube.com/watch?v=EWgNJb3gWvc+
  1 ... jim peterik