bugün

abd'den sonra isveç'de de vuku bulan eylemdir.
başımızda böylesi bir hükmet varken yakında tüm ülkeler tek tek meclislerinde kabul etmeye başlarlar.
yarın yine başbakan kınadım der, arınç ayıp der ve kapatırlar üstünü.
akp anca 3.dünya ülkeleri ile vize kaldırarak, dış siyaset yaptığını sansın.
onlar vize ile tosuncuklarını uyuturken, dünya türkiyeye karşı taarruza ve onurunu ayaklar altına almaya devam etsin.
nediyon lansen diye nota yollamamız gereken saçmalık.
şimdi aklına gelmeyen yöneticilerin belki ilerde "bir türk dünyaya bedel" lafını hatırlayıp harekete geçmesine sebep olacak duruma zemin hazırlanmasıdır.
tayyip isveç gezisini iptal etmiş. pek bi zahmet etmiş.
yarın yine kınadım der, ayıp der geçerler üstünden.
geziler iptal ederek, iki kuru lafla yürütülen cehaletlere hitap eden bu dış siyaset ile bakalım daha neler olacak.
bu gidişle tüm dünya yavaş yavaş kabul eder bu sözde soykırımı.
akp'nin bu basiretsiz siyaseti sayesinde, götten uydurulan bir soykırım için suçlanmaya başladık.
durmak yok yola devam.
aslan parçası yeni nesil neo-islamcılarımızın araplardan en büyük lider ödülünü aldıkları süreçle paralel olarak batı ve avrupa tarafından türkiye'nin iyiden iyiye arap coğrafyasına itildiğini gösterir vukuattır.

batılı ve avrupalı kafalarda türkiye'ye biçilen rol zaten avrupa birliği üyesi, modern ve demokratik bir batı uygarlığı değil. siyasi iktidarın da özde böyle bir iddiası zaten yok. avrupa ve batı türkiye'yi tam da görmek istedikleri yere, ortadoğu ve arap coğrafyasına doğru itiyor. batıda ve avrupa'da yalnızlaştıkça bu öngörülene; ortadoğu ve arap dünyasına daha fazla yaklaşacağız.

sürüklendiğimiz yoldan "ya yakında orda seçim var, siyasi rant için soykırımı kabul ediyor bunlar" eblehliğinden ve aymazlığından uyanmadıkça çıkmamız mümkün değil.

ya kendi yönünü tayin eden, doğusu batısı kuzeyi güneyi ile bir barış, hoşgörü ve uygarlık köprüsü olacağız ya da arapları ehlileştirmeye kalkan petrol krallarının, enerji kartellerinin çizdiği bu karanlık yol haritasında, kendimize biçilen deli gömleği ile öylece kalacağız.

askeri polisi birbirine girmiş bir memleketin, kafalarda yüreklerde tam bir bölünmüşlük ve kutuplaşma yaşayan bir ülkenin bu gidişattan kurtulabilmesi ancak geleceğe ışık tutan aydınlar eliyle olur ki, bugün yaşamsal olarak ihtiyaç duyduğumuz bu imkanın, tüm kafası çalışanlarını, demokratlarını aydınlarını karanlığa hapsedenler elinde heba olduğunu görüyoruz. birbirimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var ama birbirimizi yemekten hangi .ok çukurunda debelenmekte olduğumuzu dahi göremeyecek kadar cahiliz, körüz.

(bkz: gözleri var görmezler)
(bkz: isveç li balıkçılar sularımıza gelmesin kampanyası)
bir, iki derken tüm dünya'nın yavaş yavaş kabul ettiği deli saçmasıdır.biz sabaha kadar yalan desekte kimseyi inandıramıyacağız ve öyle görünüyor ki kimsede bunun aksini kanıtlamak adına hamle yapmıyacak.şu aydın diye gezinen kıt zihinliler gezdikleri o ülkelerde alışveriş yapmak yerine elindeki resmi kaynaklardan yararlanarak bu olayın asılsız olduğuna dair konferanslar felan düzenlese belki yeni bir ışık yanacak.ama biz kurtuluşun ona buna taviz vermek olduğunu sanan insanlar tarafından yönetiliyoruz."yalan" diyip geçmeye çalışıyoruz.elbette yalan ama birileride çıkıp şu belgeleri dünya kamuoyuna sunsa belki birşeyler değişecek.sanmıyorum ki dünya halkları böyle kesin kanıtlar karşısında eblek bi şekilde hayır siz bunu yaptınız desin.ama "yalan" diyip oturmak daha kolay görünüyor.en iyisi gidip facebook'tan bir kaç bişi paylaşimde görsün alem ermeni soykırımının asılsız olduğunu
kaddafi bile amerikayla bozuşunca bir kizilderili soykırımı kongresi gibi bişey düzenleyip kizilderililere yardım etmişti. türkiye yi yönetenler uyuyor mu? bişey yaptılar da benim mi haberim olmadı?
kürt asıllı milletvekilinin "evet" oyu kullanması ile kabul edilen tasarıdır. kürt asıllı milletvekili 95 yıldır acı çeken insanların acısını dindirmek için evet oyu kullandım deyip ne cins bir vatan haini olduğunu göstermiştir. tasarıya karşı çıkmasına rağmen oylamaya katılmayan türk asıllı milletvekili ise oyların eşit çıkmasına şans tanımamıştır.
sadece büyükelçi çağırmakla tepki göstermenin yeterli olunmadığı görülmüştür.
isveç parlamentosu tasarıyı kabul edince Tayyip gezisini iptal etmiş, acaba biz de edersek...
beklenen olmuş ve akp'nin rezil dış siyaseti sayesinde önce büyükelçi ülkeye gelmiş sonra ise tayyip kınamıştır isveç'i.
şaka gibi bir politika.
böyle basiretsiz bir politika olduğu sürece bakalım daha kaç ülke kabul edecek.
akp anca yargıya ve muhalefet öfke kussun.
sakın ama sakın ülkeyi soykırımcı ilan ederek, onurumuzu ayaklar altına alan şerfsizler için tek kelam etmesinler.
gerçi bıyıkaltından epeyce gülüyorlardır olanlara.
akp hükümetinin yurt dışındaki karizmasının ne olduğunun, kimler tarafından ne kadar sallandığının açık kanıtıdır.

anca yurt içinde bir takım insanlara kasım kasım kasılıp poz atarlar. ötesi değil.
şaşırılmaması gereken olay. Hükümetin basiretsiz politikalarının yanı sıra daha önceki hükümetlerinde berbat politikaları yüzünden bugün gelinmiş nokta. Ermeni soykırımını isveç'in tanıdığına şaşıranların aklı bu güne kadar nerdeydi?

`http://img44.xooimage.com...so...etler.bis-5cd2b1.png`
hükümetten beklentim, meclisten "isveç'in bir ülke olmadığına dair bir yasa tasarısı" çıkarmalarıdır.

yer mi bilmem?

lakin ben hükümet olsam aynen böyle yapardım...
başbakanımızın gezisini iptal edecek kadar tepki göstermesini yakıştıramadığımız karar. ortadoğu ülkeleri ile karıştırdı herhalde. sonuçta demokratik bir parlemento oy çokluğu ile böyle bir karar almış. isveç zaten ermeni soykırımını inkar etmiyordu. sadece yasallaştı artık. ermeni sorunu bizim iç meselemiz, yada ermenistan'la aramızdaki bir sorun değil. diaspora ermenileri ile tc arasında bir sorun. ve adamların güçlü lobileri ve haklı davaları var.