bugün

sadece isveç değil, bütün iskandinav ırkı kızlarda görülen hadisedir.
isveç'in havasından ve suyundan dolayıdır.

size isveçli kızlar ile aramda geçen bir hikaye anlatayım madem öyle. geçen yaz çok hızlı bir karar ile interrail yaptım. roma'dan başladım o sahil kesimi komple gezdim ve son olarak barselona'ya geldim. barselona'da biletim bittiği ve yeşil pasaportum olduğu için bir 7-8 gün takıldım. biliyorsunuz barselona'da denize girilebiliyor. tabi bir nice, antalya falan değil ama olsun giriliyordu. her neyse bir gün hostelden çıktım, altımda deniz şortum omzumda havlum barselona sokaklarını arşınlıyorum. kaldığım hostel denizden epey uzakmış. yaklaşık 20-25 dakika yürüme mesafesinde. ancak bunu denize vardığımda öğrendim.
her neyse, kumsala vardım. etrafa şöyle bir göz gezdirdim. 3 tane sarışın yan yana yatmışlardı. dedim evet, oturmam gereken yer tam orası. güneşi iyi görüyor olsa gerek ki bu 3 arkadaşımız da oraya yatmış. evet başka amacım yoktu çocuklar. barselona'da da her yerde 1-2 euro'ya mojito verirler böyle buz gibi sizin onlarca lira para bayıldığınız içecek. aldım bir mojito. içerken bir yandan da bizim sarışınları kolluyorum derken 2 tane sap geldi başladılar konuşmaya. kızlar işte isveçten geldik, okuyoz ya biz modunda takılırken kızları partiye davet ettiler akşam ki. sonra o arkadaşlar gidince bir harekete geçeyim derken kızlar kalkıp gitmez mi? dedim hay babanınızın şarap çanağına...
bu da böyle bir anımdır işte. evet isveç kızları hakikaten çok güzel. bir de yakından görmelisiniz.
isveçli bir arkadaşımdan duyduğuma göre bir kaç yüzyıl önce dönemin kralı kendine göre bir güzellik kriteri belirleyip sınırın altında kalan kadın ve erkeklerin canını almış. bu yüzden isveçte güzeller kalmış.
islam karanlığından yoksun olmaları sebebiyledir.

islama bulaşıp da hayra ermiş bir tane yer var mı?