bugün

Bize kabaran birşeyler var.
bizde 2 milyon tane var. nasıl siktir edecen? çoktan çoğalmışlardır bile.
Vicdansızlıktır..

Avrupanın diğer ülkelerinde de suriyeli kardeşlerimiz bu tip dışlamalara maruz kalmakta.. Bu 80 bini de tekrar almalı ve diğerleri için de elimizden geleni yapmalıyız..
haklı bir eylemdir,herkes bizim gibi salak mı bilmem kaç milyon at hırsızı kılıklı suriyeliyi içeri alsın.

helal olsun isveç.
adamlar haklı. önceden sadece dilenen bu suriyeliler şimdilerde dilenmenin yetmediğini anlayıp ellerine bıçak alarak tehdit etmeye başladılar. polise ihbar ediyorsunuz ilgileniyoruz, ekip gönderdik diyorlar. ertesi gün yine aynı yerde yine aynı tipler, kendilerine göre kolay lokma olan kişileri gasp ediyorlar. kovalamaktan yorulduk kaçmaktan yorulmadı şerefsizler.
bu işi çözmenin en temiz yolu sanırım erdoğan'ın tavsiye ettiği yol.

suriye'nin terörden arındırılmış ve kolay tahliye edilebilecek kuzey şehirlerinden birinde gerekli yapılanmayı ve alt yapıyı oluşturup mültecilere barınabilecek izole bir kent inşa edilmeli.

görünüşe göre başka bir çözüm yolu yok bu işin.

hem onlara yazık hem de bize.
isveç'in bir ortadoğu ülkesine dönmemek için aldığı bir önlemdir.

bizim öyle bir önleme ihtiyacımız yok. zaten ortadoğu ülkesi olmuşuz.
80 bin mi ahahahaha. 80 bini biz gözümüze damlatırız.
göçmenlere en çok kapı açan ülke bile kovuyor bunları siz düşünün artık.
Ülkesinde potansiyel canlı bomba istemeyen isveç'in haklı eylemi. Herkes bizim gibi salak değil ki.
https://www.youtube.com/watch?v=mNO8rDQubIQ

sebepsiz değildir. bunlar bize yansıyan görüntüler ve orada bunları yapıyor bu piçler. ben başta olsam ben de bu köpekleri değil sınırdan içeriye sokmak yaklaşana ateş açarım.

insan değil bunlar çünkü. gitsin ortadoğuda kendi ölümünü tatsınlar.
merak etmeyin bize girerler.
mesele ülkelerin göndermesi vs. değil elbet kendince sebepleri var.

bizim ülkemizden bir sürü ülkeden gönderilsinler falan deniliyor. kendi ülkelerine dönseler katliam olacak ışidi esadı rusyası el nusrası orada kim varsa hepsinin hedefi olacaklar.

bu insanlar nerede yaşayacaklar merak ediyorum. ülkelerin birbirine sınırlarının olmadığı boş bir bölge var da biz mi bilmiyoruz acaba.

liberland mı bu insanların olması gereken yer. ben ayrıca bu insanlarla gelen bombacılar nasıl ayırt edilemez anlamıyorum. istihbarat bu kadar mı zayıf olur yahu.

çocuk kadın erkek masum kim var ise bu insanların karanlık ortadoğu baharını sonlandıracak bir el yok mu.

ne siyaset konuştum ne din ne bilim. masum insanları yaşatacak bir el yok mu korkmadan yaşatacak bir el.

sadece biraz daha fazla yaşayacaklar adanada açlıktan güçsüz düşüp soğuktan donana dek dışarıda kalan bir bebek gibi olacaklar yoksa.

ne evde zorlan tutulan 50% kısımdayım ne de evinde olmayan kısımdayım. peşinen söyleyeyim.
'' amk suriyelileri '' diye kovdukları söyleniyor.
ak götüren hükümetimiz sıkı bir kayserili pazarlığı akabinde sadece suriyelileri değil
afganistan pakistan başta ne kadar mülteci varsa hepsini ülkemize getirmeyi taahhüt etti hamdolsun
akabe geldi istikrar geldi, egonomi çoh gözel baksene.
pedofiliyi meşrulaştıran malum iktidar partinin seçmenine göre tecavüz çok normal bir eylem olduğu için bu durum tam anlamıyla faşistliktir.

gelsinler bizim ülkemizde istediklerini siksinler, boşversinler batıyı.
Ellerine sağlık en doğrusunu yapmışlar. Gelip ülkemize ortalığı karıştırıp üremekten başka bi halt yedikleri yok yavrum sen savaştan kaçmış gelmişsin hala derdin üremekte ne geri bi zihniyet.
adamlar akıllı. bizimkiler gibi iktidar hırsı ve para gibi nedenler yüzünden ülkelerinin huzurunu kaçırmıyorlar.
şu arap ırkının ne yararı var bu dünyaya?
bana kalsa soykırım yapar dünyayı daha yaşanır hale getirirdim.

gönderin bize, kendini patlatsınlar, elalame tecavüz etsinler, hırsızlık yapsınlar.
isveç basınında konuşulan; türkiye'nın suriyelileri avrupa'ya saldığı ve para verip geri gönderip kurtulacakları...

yıllar önce bulgaristan'dan göçen türkleri yıllar boyunca kamplarda gözetim altında tutan, çocuk sahibi olmamalarını talep eden ve sadece bir kısım türkleri vatandaşlığa alıp diğerlerini bulgaristan'a geri gönderen isveç için gayet normal bir hareket.
bu suriyelileri gerçekten anlayamıyorum onursuzca bir yaşam onurluca bir ölümden daha mı evla amk. ulan size bizden başka bakan yok işte amk daha ne diye gidiyorsunuz oralara müslüman olarak bizden göremediğinizi elin gavurundan mı görmeyi bekliyorsunuz. burada da müslüman geçinen gavatlar sizin küçücük kızlarınızı kuma olarak alıyor bunu da onlara sahip çıkma adına yapıyorum diyor gavat hiç mi zorunuza gitmiyor. lan böyle yaşamaktansa siktirin gidin ölün lan esada karşı savaşarak onurlu bir şekilde.

medeni avrupa zamazingosunu bir kez daha gösterdi. avrupa bu işte, amk ben onların medeniyetinin de medeniyet algısının da insanlığının da.
isvec'in aldigi yerinde kararlardan biridir. bir multeci suc isledi diye tumu de suclu mu, tabi ki degil. ancak kultur, egitim ve olanaklarin farkliligindan dolayi isvec'in gozunde suriyelilerin hepsi potansiyel sucludur.

-meanwhile-
turkiye'deki suriyeliler ise cinsel gucu arttiriyor diye bebekleri icin saglanan mamalari tuketiyorlar.

ulkende savas var, kacmissin, tanimadigin bilmedigin bir ulke ya da sana benzeyen bir ulke seni almis sinirlarinin icerisine. sen sikinin derdindesin.

multecisiniz, ve halen sikinizin derdindesiniz.
geberin.
cehape zihniyetidir. nolmuş yani, suriyeli mumin kardeşim nefsini söndürmek istediyse?

zor günler geçirirken mülteci kardeşlerim, esasen bu yönde hizmet sunması gerekenlerin ayıbıdır bu!

bakın bize, anamızı ziktiler, bişey dedik mi, hayır. sizse bi kıza şey oldu diye neler yapıyorsunuz. hem o kızın o saatte orda ne işi varmış? gönüllü bulunuyormuş orada. yani gönlü varmış.
beklenen olaydir. elin adami ne demeye beslesin o kadar adami, yetmiyormus gibi bir de huzuru kacsin.
ben bu tür olayları hiç anlamadım. düşünün ülkeniz bir savaş içinde sizde burada bize hayat yok deyip komuşu ülkelere ve mümkünse refahı daha yüksek ülkelere gidiyorsunuz. lakin bu ne biçim bir azgınlıktır ki sığındığınız ülkede size yardım eden insanlara saldırma cesaretini gösterebiliyorsunuz; daha doğrusu utanmazlığını. benim yaş grubum ve büyükler hatırlar, halepçe sonrası saddam'dan kaçan on binlerce ırak kürdü ülkemize sığındı. peki ne yaptılar bu sığınmacılar? kendilerine yemek dağıtılırken her zaman ki gibi kural sıra bilmezlikten dolayı arbede yaşandı ve gittiler dağıtımı yapan askerimizi şehit ettiler. evet kendilerine yemek dağıtımı yapan askerimizi öldürdüler.