bugün

Cumhurbaşkanı tarafından kapatılmıştır. Haberlerde duydum.
ilginçtir, bence bu kapıyı amerika'nın talepleri değil, ingiltere'nin telkinleri açacak.. türkiye ingiltere ile çok daha ciddi bir partnerlik ilişkisi içerisinde ve umursadığı şey "olsa çok iyi olur tabii" denilen f16'lar değil, son teknoloji üretmeyi planladığımız milli muharip uçağın motor imalatı, özel kaskı, görünmezlik özelliği sağlayan dış kaplaması, elektrikten beslenen gemi güç üniteleri, rolls royce'un ürettiği "taşınabilir nükleer güç üniteleri" pervane tasarımları ve tabii ki kıbrıs politikasıdır.

işten biraz anlayan biri bile, 2-3 dakika içerisinde türkiye'nin ingiltere'den talep etmek için can atacağı 20 stratejik ürün sayabilir. abd'den bekleyebileceğimiz şeyler ise sınırlıdır, çünkü "alabileceğimiz" bir şey neredeyse yok. dolayısıyla, zarar vermediği sürece abd'yi çok da taktığımızı sanmıyorum.
Avrupayı istila etme potansiyeli olduğu düşünülen rusyanın ukrayna karşısında cortlamasıyla isveç'in doğal bir düşmanı kalmadı zaten. isveç gibi imajı ve pr gücü yüksek bir devletle kutuplaşmak isveç e hiç bi sik yapmaz ama türkiyeye kaybettirir. Türkiyeye kaybettirmezse oradaki türklere kaybettirir. isveç'TE kürdler ve türklerin kaç diasporası var, bunların hangisi örgütlü hangisi değil. Yem olurlar, çok net.
bunlar sadece pazarlıkta el yükseltmek için. yakında türkiye isveç'in nato üyeliğini onaylar,hiç şüphem yok. şu ana kadar ne dediyse tersini yaptı, ona güveniyorum.
asabınıza çüş deyin. bu isveç pilavı daha çok su kaldırır.
Diğer nato ülkeleri ;

Ahahahaha.
Rahip brunson olayından bihabersiniz herhalde.
(bkz: bu fakir bu görevdeyken o teröristi alamazsın)