bugün

sagopa kajmer in hit parçalarından. fonda hint olduğu tahmin edilen* süper bir parçayla daha da güzel olmuştur ayrıca.*
ya o istisnalar birleşip de bir kaide oluşrursa diye ürküten cümle
cümbüş yeri gibi şarkı.
çok güzel olan kajmer şarkısı. beat ile yarmıştır.
dünya üzerinde süregelmiş her değişim genel içindeki istisnalardan, herkes olmayıp kendi olan farklı insanlardan kaynaklandığına göre istisnai durumda geçerli olan sözdür ki istisnalar kaideyi bozmaz.*
istisnalar kaideyi bozmaz, ancak velakin,
Delikanlılığı bozar.
Yapılmaması gereken bir işi, kendisininde yapılmasını istemediği halde, yapmak zorunda kaldıktan sonra, -ama sende yaptın. diyenlere, verilecek yegane cevap olup, bir neyi takiyye kokusu vermektedir.
istisnalar derken ucu açık bırakıldığı için,
o kadar çok istisnai hareketler olabilir ki,
kaideler istisnaları bozmaya başlayabilir.
(bkz: Başkasına verir talkımı kendisi götürür salkımı)
(bkz: asıl bir kaideyi istisnalar bozar)
sagopa kajmer şarkısı olan, fıkır fıkır bir şarkıdır ve sago'nun melankolik havasından nasibini almamıştır. bununla birlikte sago şarkının adında ince bir mesaj vermekte, "ey ahali böyle bi şarkı yaptık ama bu istisna, istisnalar kaideyi bozmaz ve ben yine melankoliyi tavana vurdurup sizleri apışıp bırakacağım." demektedir.
ayrıca olaya hukuki normlardan da bakmak gerekirse her kuralın bir istisnası vardır realitesi ile karşılaşıyoruz ki bu istisna olmasına rağmen kural kurallığından bir şey yitirmiyor.. neymiş gerçekten de istisnalar kaideyi bozmazmış...
aksine kaideyi güçlendirir şeklinde devam etmesi muhtemel cümle. (bkz: ne dedim lan ben)
sagopa kajmerin dinlettirirken düşündüren parçası.
(bkz: istifalar kabileyi boğmaz)*
(bkz: istifalar kabileyi boğmaz)*
istisnalar kızlığı bozmaz
kuru yanın da yaş telaş yapmaz.
an itibariyle akıllara gelen 1992-1993 yıllarında perran kutman'nın oynadığı kızlar yurdu dizisinde geçen dialog:
-istisnalar kaideyi bozmaz.
+evet istisnalar kaideyi bozmaz ama, müstesnalar kaideyi bozar.
(bkz: istisna bensem kaideyi bozarım)
genellemenin allahıdır, sözlük kitabına terstir. *
kuralların dışındakileri mazur göstermek için sarılınan bahanedir.
süppper ötesi bi' sago şarkısıdır. dinlenmesi tavsiye edilir.
sagopa kajmer'in en güzel şarkılarından biridir. melodisi, sözleri vs çok hoş. türkçe rap'i sevmeseniz bile bir kez dinleyin, seveceksiniz. *
50 cent' in you don't know ile guzel bir mix' i bulunan sagopa kajmer eseri.

(bkz: beatirdin bizi sago)

http://www.youtube.com/wa...DhDb8&feature=related
melodik olarak vazgeçilmez sago şarkısı.
hayranı olmamakla beraber her duyduğumda büyük keyif alarak dinlediğim bir kaç sagopa şarkısından biri.
ilk işittiğimde süper keyif aldığım ve yaklaşık 40 kez üstüste dinlediğim, hint müziği tadında ve eğlendirici rap şarkısı.
aralarda "ummabeniinanoiyihepbilbirderikalbenoyareee" demiyorlarsa, ben de birşey bilmiyorum *
rap dinlemeyen insanlara bile rap şarkı dinletebilen parça. müziği çok eğlencelidir ve insan defalarca dinleyebilir. ayrıca, rap dinleyen insanların, ilk dinlediği parçalardan biridir.