1. 0.
  lisede bir çocuk istiklal marşında iken hazırolu bozdu diye müdürün gazabına uğramıştı..şimdi sorarım size kemikleşmiş beyinlerdeki dogmalara mı itaat yoksa salt manayı mı özümsemek??edep yahu..bu klişeler sayesinde bugün istiklal marşını değersiz bir obje şekline soktuk..genç beyinlerin istiklal marşı algısı "kayıtsız şartsız itaat"..**
  3 -4 ... baudelaire
 2. 1.
  yapılması mutlak gerekli durumdur yoksa 6 ay hapis cezası ile cezalandırılması kaçınılmaz hadisedir. Bu ceza olmasa dahi bunca verdiğimiz şehid için yazılmış ve bestelenmiş en güzel bi şeydir bu saygıyı fazlasıyla haketmektedir
  3 ... capanoglu
 3. 2.
  devletin marşını saygıyla okumayı bile faşizanlık sanan içimizdeki ayrılıkçıların anlayamayacağı durumdur.

  tarih boyunca tek bir devleti bile olmadan millet olduklarını iddia edenlerin yorum yapamayacağı saygı gösterisidir.

  her türkün asker olduğunu bilmeyenlerin, hazırol duruşunda beyin hücreleri çalışmayanların, ve de aziz türk milleti mensubu olmayı başaramayanların sessiz kalıp istese de istemese de itaat etmesi gereken durumdur.
  5 ... palta
 4. 3.
  bağımsızlığımızı ifade eden bu sözleri söylerken bu vatanı bize armağan eden atalarımıza gösterilen saygı.
  3 ... meksikalı
 5. 4.
  ben bir kere lisedeyken istiklal marşını amuda kalkıp okumaya çalışmıştım. ama bu şafaaaak derken dengemi kaybedip yüzümün üstüne düştüm. bacak bacak üstüne atıp da elimde kokteyl bardağıyla ha ha şeklinde gülüp okumaya da çalıştım zamanında ama olmadı, kokteyl nefes boruma kaçtı. arkadaşlarla halay çekerek okumaya çalıştık ama halay başı mendilini unutmuştu evde, o da olmadı. o yüzden en iyisi hazırolda okumak.
  2 -3 ... laz pacino
 6. 4.
  istiklal marşı'nı duymaya başladığınız an nerede olursanız olun hazır ola geçmeniz gerekir. ama günümüzde bunu bilen yok. bilese de bu saygıyı gösteremeyen acizler mevcuttur.
  ... minti