1. 1.
  şu an 70 milyona yakın insanın hayatını kurtaran, kadınlarımızı yunanlıların elinden çekip alan, ulumuz ve büyük önderimiz m. kemal atatürk'ün istiklal marşı kıtalarında yer almaması bizleri hiç şaşırtmıyor mu?

  yüce büyük kutsal ulumuz atatürk onca özveri ve çalışma ile ülkemizin topraklarını ulu bir laikmişcesine ve öndermişcesine kurtarmış ve biz yeni nesillere emanet etmiş buralarını biliyoruz. istiklal marşı türkiye'nin milli marşı bunu da biliyoruz. e bizim kurtarıcımız en büyük türk olan ve en ulumuz ve kusursuz insanımız olan atatürk'ün ismi neden geçmiyor bu marşta? yazılma aşamasında ya da yazıldıktan sonra atatürk'ü sevenler tarafından değiştirilip birkaç dizesine atatürk ismi sıkıştırılmalıydı bence.

  hakkıdır atasına tapan milletimin istiklal

  felan filan. olurdu ya keşke olsaymış.
  10 -40 ... sufro de korason
 2. 2.
  istiklal marşı'nın yazıldığı dönemde atatürk'ün mustafa kemal olup, ön planda olmaması sebebiyle olmamış şeydir. ha yaptıklarından sonra değiştirelemez miydi? onu bilemem.
  2 -4 ... raudo
 3. 3.
  (bkz: amerikan dolarına feto nun resminin basılması)
  (bkz: yakışır)
  5 -5 ... alice hadiseler diyarinda
 4. 4.
  bu ülkenin kurucusunun demesinden de "halkımız başardı bunu!" Bunu dedikten sonra da o kadar da garip gelmeyen hede. geçmesede biliyoruz onunla başarıldı bu zafer.
  3 -1 ... sivasta ne gezer
 5. 5.
  belki atatürk'ün vasiyetidir. böyle bir durum olursa geçmesin benim adım demiştir. ayrıca birçok asker ve bir çok komutan vardı onlara karşı ayıp olmaz mı?
  1 -1 ... elbette olsun
 6. 6.
  (bkz: sahi mi la)

  (bkz: bah sen)

  (bkz: trollerin anladığı dilden konuşmak)
  4 -3 ... patlak fermuar
 7. 7.
  atatürk büyük bir lider ve büyük bir komutandı. kimse bunu inkar edemez. gerektiği gibi yönetti herşeyi ve ülkesine bağımsızlık getirdi. ama bunları yaparken yalnız değildi. savaşlarda binlerce türk insanı şehit olmuş, gazi olmuş, savaşmış, her şartta da birbirine destek olarak savaşın kazanılmasında rol oynamıştır. o yüzden de istiklal marşının sadece atatürk'e değil, tüm halkımıza yazılmasının garipsenecek bir şeyi yoktur.
  4 ... isigim sana asigim
 8. 8.
  (bkz: tasası sana mı kaldı)
  2 -1 ... isvicreli bilim adami
 9. 9.
  bencilliğin gereği yoktur. atatürk ülkeyi kendi için kurmadı ve türk gençliğine emanet etmiştir.
  3 ... escherichia coli
 10. 10.
  belki içinde atatürk geçmez ama, gerçekten hissederek okursan istiklal marşını, gözlerinin önünden geçer atatürk gülümseyerek.

  seni zaman gazetesiyle döverim.
  3 ... yalnis