1. 1.
    ne yazık ki bu günleri de göreceğiz hiç öyle asla olmaz falan da demeyin

ne diyorlar andımız için ırkçı ifadeler ile dolu imiş türkiye cumhuriyeti'nde ne mutlu türküm demek ırkçılıkmış , tek andımız varmış o da istiklal marşı imiş.

e peki sormazlar mı

istiklal marşını yazan istiklal şairimiz mehmet akif ersoy'a etmedik hakaret bırakmayan kadir mısıroğluna çıkıp bir söz söyleyebildin mi diye ?

söylemedin demi ? evet söylemedin.

andımız ırkçı ifadeler barındırdığı için kaldırıldıysa istiklal marşımızda geçen şu dizeyi hatırlayalım ;

Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlal

bak ne diyor ırkıma yok izmihlal , hangi ırk bu ? türkiye ırkı mı türk ırkı mı ?

bu gün andımızı kaldıranlar için sesini çıkartmıyorsun yarın istiklal marşını değiştirirler adı yine istiklal marşı olarak kalır ( akepenin klasik oyunu ) sende burada bizim tek andımız ezanımız diye kala kalırsın

yok olmaz hayatta kabul etmeyiz deme ! unutma binlerce şehidimizin kanı ellerinde olan abdullah öcalan'a '' sayın demek suç olmaktan çıktı '' diye haykıran bir parti yönetiyor bu ülkeyi !!!

o zaman ne yaptın hiç bir şey yine aynısı olacak , siz uyuyun !
    10 -5 ... stallion
  2. 2.
    10 kıta şiirde türk kelimesi bile geçmiyor sen neden bahsediyorsun.
    2 -7 ... tatardoktor
  3. 3.
    istiklal marşı duyarcılarının oy verdiği parti de mehmet akifin cenazesini ortada bırakan, son günlerinde sefalete sürükleyen parti.
    1 -1 ... masklavi
  4. 4.
    Gecici olarak Gerekli olan degisikliktir.
    Cunku toplum olarak bu kadar muhtesem bir marşı hak etmiyoruz...
    ... uludagbasinidumanalmis
  5. 5.
    'dini güncellemek lazım' diyen, her tarafından şakır şakır dindarlık akan, dini bütün (!) reyizin, istiklal marşı'mızı da güncellemesi olasılık dahilindedir. her an sürprizlere hazırlıklı olmak lazım. zira reyizin, istiklal şairimiz mehmet akif ersoy'a küfür etmiş olan iso 9001 belgeli öküz'ü ( kadir patlamış mısıroğlu'nu) hastanede ziyaret etmesi manidardır.
    2 -2 ... kurtkedisi
  6. 6.
    https://scontent.fist2-2....bd6905cd2&oe=5C7FB323
    1 ... timur cengiz hulagu
  7. 7.
    ne diyor türk'üm demek ile türk olunmuyor imiş müslümanım demekle oluyor mu reis ? adeletliyiz demekle ? biz hukuk devletiyiz demekle ? biz hak yemeyiz demekle ?
    3 ... stallion
  8. 8.
    ekşi'de şöyle tartışılmış https://eksisozluk.com/is...ir-mars-olmamasi--5394127

aynı tartışmayı uludağda da yapmışlar şu başlıklarda

(bkz: istiklal marşının laikliğe aykırı olması)

(bkz: istiklal marşının laik olmaması)

hayır ben de ateistim de, istiklal marşındaki dini kavramlar beni rahatsız etmiyor, çünkü bu bir milli marş. ulusun marşı yani. şahısların veya grupların değil. o yüzden kimseyi de rahatsız etmemeli.
    2 ... daikokuten
  9. 9.
    Mehmet akif arnavut olduğu için ya arnavut ırkından bahsediyor o kıtada ya da farklı bir anlamı var.

Mehmet akif'in ırkçılığa karşı olduğu şiirlerine bakarsak oradaki ırk kavramının altında yatan farklı bir durum var bence.
    ... hepinizi sevmiyorum
  10. 10.
    Akıllara “ yavaş gel saçın başın dağılmasın “ sözünü getiren durum. Sıkar o biraz.
    1 ... 17 25 08 00