1. 1.
  üstad'ın müthiş betimlemerini, müthiş kafiyelerini, müthiş dizelerini anlamsızlaştırma hususunda derece yapabilecek türden bir eser. kulağa hoş gelse de özünü kesinlikle yansıtmıyor. kıraç yapsa daha güzel olurdu be.

  korkma sönmez bu şafak
  larda yüzen al sancak
  Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak o be
  nim milletimin
  yıldızıdır, parlayacak!O benim
  dir, o benim milletimindir ancak!

  Çatma, kurban olayım
  çehreni ey nazlı hilal
  Kahraman ırkıma bir gül ne bu şiddet, bu celal? Sana
  olmaz dökülen
  kanlarımız sonra helal. Hakkıdır
  Hakk'a tapan milletimin istiklal.
  2 -1 ... arjen robben
 2. 2.
  Şiirin bestelenmesi için açılan ikinci yarışmaya 24 besteci katılmış, 1924 yılında Ankara'da toplanan seçici kurul, Ali Rıfat Çağatay'ın bestesini kabul etmiştir. Bu beste 1930 yılına kadar çalındıysa da 1930'da değiştirilerek, dönemin Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi Osman Zeki Üngör'ün 1922'de hazırladığı bugünkü beste yürürlüğe konmuş, toplamda dokuz dörtlük ve bir beşlikten oluşan marşın armonilemesini Edgar Manas, bando düzenlemesini de ihsan Servet Künçer yapmıştır. Protokol gereği, ilk iki dörtlük istiklal Marşı'nın güftesi olarak söylenir.

  müzik adamları dışında kimsenin kolay kolay okuyamadığı, ilkokuldan itibaren hep okutulduğu halde, yıldızıdır paaaarrrlayacakkkk obbenim... diiiiiiirrrrr' gibi garip gel-gitleri olan bestedir. marşımızdır, baştacımızdır ama, doğru-dürüst, makamında okuyamıyor diye kimseyi eleştirmeyelim, insaflı olalım.
  1 ... antilopyawrusu
 3. 3.
  larda yüzen al sancak.
  olmuş mu şimdi bu?
  1 -2 ... frekans
 4. 4.
  (bkz: sabile)
  2 ... misali
 5. 5.
  türk milletinin kutsalıdır. bir ona saldırılmadığı kalmıştı bu sözlükte onu da gördü ya bu gözler...bitmiş burası, kökten bitmiş.
  vay anasını sayın seyirciler...
  ulan zırtapozlar, kendinize başka taşak konusu bulamadınız mı?

  biz her haliyle gurur duyuyoruz marşımızdan. siz beğenmeseniz de, ıslıklasanız da, o kopası dilinizi yılan gibi uzatsanız da.

  şunu unutmayın ki;
  "bu devletin ekmeğini yeyip ihanet eden, gün gelir ekmek yediği elden kurşun yer"...
  ... protest sanayici
 6. 6.
  Şiirin bestelenmesi için açılan ikinci yarışmaya 24 besteci katılmış, 1924 yılında Ankara'da toplanan seçici kurul, Ali Rıfat Çağatay'ın bestesini kabul etmiştir. Bu beste 1930 yılına kadar çalındıysa da 1930'da değiştirilerek, dönemin Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi Osman Zeki Üngör'ün 1922'de hazırladığı bugünkü beste yürürlüğe konmuş, toplamda dokuz dörtlük ve bir beşlikten oluşan marşın armonilemesini Edgar Manas, bando düzenlemesini de ihsan Servet Künçer yapmıştır. Protokol gereği, sadece ilk iki dörtlük beste eşliğinde istiklal Marşı olarak söylenebilmektedir.

  kaynak : http://tr.wikipedia.org/w...kl%C3%A2l_Mar%C5%9F%C4%B1

  edit : şöyle bir şey hatırlamaktayım. bestesi istiklal marşından ayrı olarak yapılmış sonradan birleştirmeyi uygun görmüşler vs. o yüzden bir sıkıntı var gibi. iddiama kaynak bulursam onu da vereceğim.
  ... zigonsehpa
 7. 7.
  çok güzel sözlerin üstüne yapılabilecek en kötü beste...
  ... levon
 8. 8.
  şimdiki bestede verilen coşku bambaşkadır. bu nedenle en isabetli seçimdir.
  öyle olmasa seçilmezdi.
  1 -1 ... meydanbenim
 9. 9.
  100 sanatçıya istiklal marşı'na beste hazırlaması için ricada bulunsanız inanın bu kadarını kimse yapamaz. ismail yk'dan istense istiklal marşı bestesi eminim kat kat iyisini yapacaktır.
  1 -1 ... das kesq
 10. 10.
  ülkemin dangalak bazı idarecilerinin zamanı gelince katledebilmesi için bestelenmiştir.
  rezalet için https://video.uludagsozluk.com/v/istiklal-marşı-bestesi-15671/

  &feature=related
  -1 ... bertaraf muptela