bugün

Yine şaşırtmamıştır.

Aga artık takmayın ya. Eskiden takip eder sinirlenir söylenirdim artık gülüp geçiyorum. Aynı tas aynı Hamam Gülün geçin. Vallahi yaşamak böyle daha güzel
kendini her bir şeyin uzmanı, bilirkişisi sanan cahil mütekebbirdir.

geçmişine baktığımızda, kendisini jinekoloji uzmanı, tarih bilgini, din alimi, hukuk allamesi, sanat küratörü, mareşal, binici filan sandığına defalarca şahit olmuştuk... eh, bunca donanımın yanında kendisini müzik dahisi de sanması hiç şaşırtıcı değil.
o zaman atatürk de mi vatan haini oluyor bu durumda?

istiklal Marşının ilk bestesi Ali Rıfat Çağatay’a aittir. 1930 yılından sonra Osman Zeki Üngör’ün bestesi kullanılmıştır.

ne yani beğenip beğenmemek birinin tekelinde mi?

beste tek başına bence çok güzel ama şiir ile uyum sağlamadığı da ortada.

neyse beni ilgilendirmez. ben ikisini de ayrı ayrı seviyorum.
birilerinin birilerini yine keyfince vatan haini ilan ettigi durum.
begenmiyorum. isine gelirse. gelmezse olmayan seyime kadar yolun var.
Nekadar cahilsiniz ya. Sükut edinde millet Arif sansın. Sözleri değişsin deniyorsa yanlış(ki kutsal metin değil sonuçta) ha okunuş tarzı değişmesinde bana göre bi sakınca Yok bukadar gerici olmayın.
Ülkede ekonomi cortlamak üzere gündem degiştirme çabası bunlar.
istiklal marşına laf eden bariz orospu çocuğudur siktirsin gitsin yüz vere vere tepemize çıktılar be
bknz:sıçarım hümanizminize.
rte denilen basgomutandir.
gurur dolu, gümbür gümbür, tam da yüreğimize dokunan cinsten bir melodiye sahip olduğu için çekemeyen, bunu değiştirip mehter marşına benzetmek isteyen kişi beyanıdır. çok da şey yapmamak lazım.
döviz tarihi rekorlarını kırıyor

afrinde neler oluyor belli değil

adamların derdi istiklal marşı,

artık acur la esra erol da milleti

uyutmaya yetmemeye

başladı anlaşılan ki kendileri

sahaya indiler.
" gerçek konu afrin ve şeker fabrikaları olmasın ? " dedirtti.
Marşın bestesini beğenmeyen vatan haini değildir ama beğenen zevksiz yobazın tekidir. Bu kadar güzel sözlerin bu kadar fena bir besteyle anlamsız hale getirilmesini destekliyor olamazsınız gerçekten di mi? Olmamalısınız. Senelerdir tartışılan bir meseleye de bu kadar aşırı tepkiler vermenizi cahilliğe bağlıyorum. Yaşı küçük olanlar hoş görülür de koca koca insanlar amanın marşın bestesinin değiştirilmesi nasıl tartışılır diye ortalığı velveleye vermesin nolur, cidden ilk defa mı duyuyorsunuz anlamıyorum ki.

Gündem değişiyormuş, bilmem neymiş bilmiyorum onları ama bu beste işine böylesi ateşli karşı çıkışınız cidden komik. Vatan haini he. Peh.
Hatice öğretmenim bir şey soracağım, sözlükte bulamadım -larda ne demek dedi. Bir şey demek değil nerede yazıyormuş ki dedim. Nasıl, istiklal marşında var yaaa, dedi. Güldüm tabii, istiklal marşı’nı okuduk. Bestesi gereği öyle okunduğunu anladı.
Neden öyle yapmışlar ki dedi? Ben de sen daha güzelini yap bir dinleyelim dedim. Henüz 8 yaşında, o bile farkında daha anlamlısının olabileceğinin. illa hemen değişsin demiyor kimse. Anlam bütünlüğü içinde daha güzel okunabilecekse neden olmasın.
Böyle diyorum ama hakkı ile yapılır mı tereddütlerim yok değil. Göreceğiz.
Ayrıca ota boka milleti hain ilan etmeye bayılıyorsunuz. Beyin bedava diye bu kadar hor kullanmayın.
gercekten beste cok rahatsiz edici kulak tirmalayan turden.
milletini ve marşını düşünen ülke lideridir.

hain diyemezsin it.
“Larda yüzen alsancak”tan da anlaşılacağı üzere bu beste bestelerin en güzelidir.

Ne demek beğenmemek?

“Tüten en son o cak o be” yi beğenmemek ne demek?
güncel Önemli Başlıklar