1. 440.
  Günümüzde kurulması mümkün olmayan mahkemelerdir.
  ... garavel ustaa
 2. 441.
  Yakın gelecekte Türkiye’nin yeniden ihtiyacı olacak mahkemelerdir. Yapılan onca hainliğin bir bedeli olmalı.
  1 -1 ... temirata
 3. 443.
  Özlenen mahkemelerdir. Kısa süreliğine yeniden kurulması gerekir. istiklal mahkemeleri sayesinde türk milleti pislikten kurtulmuş ve rahat bir nefes almıştır.
  5 -1 ... kafam hafif dumanli
 4. 444.
  yeteri kadar temizlik yaptığını düşünmüyorum bu mahkemelerin. öyle olsaydı bu kadar vatan haini yobaz şeriat diye bağırmazdı.

  ayrıca, astıkları müslümanlar değil islamcılardı. yani islamı kullanarak güç sağlayan şarlatan vatan hainleri. onların torunları da bugün devlet yönetiyor.
  2 -2 ... naturalist zeytinyagi
 5. 445.
  bu mahkemeleri açanları örnek aldığını söyleyenler, bu mahkemenin astıkları ile ittifak halinde.

  o gün boynuna ip geçiren atatürkün "izinden" gittiğini söyleyenler bugün vatan haininin boynuna "madalya" takıyor.

  hayat çok garip. sol çomarlar daha garip.
  6 -2 ... uluyan bilge
 6. 446.
  vatan hainlerini, şeriatçı yobazları, ingiliz iş birlikçilerini çatır çatır astıran über mahkemelerdir. zamanında memlekete rahat bir nefes aldırmıştır. şimdi gelse memleketin en az %40'ı dar ağacını boylar. kronik mağdurların iddia ettiği gibi Allah diyenleri asmamıştırlar. düşmanla iş birliği yapan dinci puştları asmıştırlar. keşke geri gelse de pkk'lıları, kürtçüleri, hırsızları, Türk düşmanlarını, badeci şeyhleri sallandırsa dediğim mahkemelerdir. vallahi biz istiklal mahkemelerini özledik.
  3 -1 ... magicovento
 7. 447.
  keşke yeniden açılsa dediğim mahkemelerdir. vatan haini şeriatçıları asmışlardır. yani demem o ki, şimdi açılsa yine memleket nüfüsunun dörtte biri giderdi.

  vatan en büyük sorunlarından kurtulmuş olurdu.
  -1 ... naturalist zeytinyagi
 8. 448.
  Haşere ilacıdır. Detan gibi, raid gibi.
  1 -1 ... nagam
 9. 449.
  Orospu çocuğu Alevi Mezhepçisi Dersim isyanını başlatan Seyit Rıza gibisinden şerefsizleri asmış mahkemelerdir.

  Şimdiyi sorarsanız ağzından istiklal mahkemelerini düşürmeyenlerin içinde bolca Seyit Rıza sevicisi yalancıktan Atatürkçü bulunur gençler.

  Bunlar zanneder ki insanları salak yerine koyuyorlar amma işte Atatürkçülüğü Alevi Mezhepçiliği diye siz genç güzel kardeşlerimize satanlar da bunlardır.

  istiklal mahkemeleri o dönemin gerekliliklerindendir gençler.

  Bolca dönemin yönetimine karşı çıkmış Ehl-i Sünnet Düşmanı Seyit Rıza gibisinden mezhepçi Alevi'yi de asmıştır.

  Sadece kafayı yemiş çakma hacı hocayı asmamıştır yani.

  Hatta ve hatta kafayı yemiş çakma hacı hoca orospu çocuğundan çok Alevi mezhepçisi asmışlığı olmuş mahkemelerdir bunlar.

  Bilinir de söylenmez.

  Bu abiniz de bunları bilir de söyler.

  Hadi bakayım.
  5 -1 ... mahalle abisi
 10. 450.
  "Halk arasında Üç Aliler divanı da denirdi. Bu isim mahkemenin üç üyesinden; Kılıç Ali, Necip Ali ve mahkeme başkanı Kel Ali'den geliyordu. Ancak, Ali'lerin üçü de hukukçu değildi."

  Sadece şu cümleler dahi ne kadar hukuksuzca ve haksızca işler yapıldığının kanıtıdır. Kazım karabekir gibi bir yiğidin dahi o mahkemelerde vatana ihanetten yargılandığı rezaletinden ve konya halkının tümünün irticacı olduğunun ve tamamını asılması gerektiğine dair verilen emirlerin teferruatlarına girmiyorum bile.
  -2 ... hamecunban