1. 604.
    kesinlikle eskisi kadar güzel olmayan cadde.

üzerinde dönerci, kebapçı ve tatlıcıdan başka bir şey kalmadı nerdeyse.

ha bir de zaten caddenin 5'te 1'i her daim polis barikatı. bence caddenin ismi bir an önce karakol caddesi olmalı, daha anlamlı olur.

metrekareye 5 arap düşüyor.

bir de abicim her öğlen yemeğe çıktığımda deliler gibi gezen insanlar görüyorum, kim ulan bunlar diyorum kim bu çalışmayan ve paso gezen güruh.
    6 -1 ... pezevenk malik
  2. 605.
    Irkçılık yapma gibi bir niyetim kesinlikle yok herkes istediği yeri gezsin dünyada ama bir Caddede gezen turistlerin kaba bir oran verecek olursak en az yüzde 80 i Arap kökenli ise o caddeden pek de bir şey beklememek lazım.

Kültür ve Turizm Bakanlığı mıdır kim ilgileniyorsa bu tür işlerle bu soruna kafa patlatmazsa her geçen gün cadde prestij kaybetmeye devam eder.
    1 ... one last chance
  3. 606.
    kimliği, ruhu, neşesi, rengi elinden alınmış caddedir. yeşil günlerinden bugüne kadarki evrimine, profilin nasıl değiştiğine bakarak bile ülkenin dalgalanmalarını, geldiği-gittiği yönü rahatlıkla okuyabilirsiniz. haliyle istiklal caddesi konumu, önemi, yapısı itibariyle bir caddeden çok daha fazlası. belki abartı olacak ama ülkenin bir anlamda aynası. ve ayna şu an kir pas içinde.

bu seçim bizim.
    1 ... mrsdalloway
  4. 607.
    Çok değil, 10 sene öncesine dönse yeter. Hayatımın bir döneminde En çok vakit geçirdiğim yer iken, son 2 senedir mümkün olduğunca uğramamaya çalışıyorum.

Araplar, türk'e ait her güzel şeyi bitirmeye and içmiş gibi, akın akın şehirleri, caddeleri hükümet eliyle istila ediyorlar.
    ... kah ve otesi
  5. 608.
    Araplar olmasa guzel yer. Adini unuttum bi donercide rus salatasi yapmislardi. Yani iskenderin yaninda almistim ben onu. Sanirim bekletilmisti ve 2 gun boyunca kustum.
    Bu da boyle sikko bir anım.

Araplari genel olarsk sevmem.
    Bkz;(irkci entryler silik sebebi)
    ... haklisindenizz
  6. 609.
    durumu gerçekten içler acısı olmasına rağmen, güzel pasajlarına şahit olduğum bir kitap gibi. altın çağını gezi direnişi ile adına yakışır şekilde yaşamıştır, türkiye'nin dört bir yanında özgürlüğü damarlarına kadar hissettirmiş ve tüm kültürel camiaya veda etmiştir.
    -1 ... laylaylomlalaylaay