1. 1.
  istiklal caddesi nin 2002 yılındaki hali

  Oldukça güzel olan haldir. Evet.
  18 -2 ... oytunkaran
 2. 2.
  özlediğim halidir.
  2 ... brhmzn
 3. 3.
  Siyasal islamın ülkeye girmeden önceki son hali. Her güzel şeyi yıktılar. Tıpkı ülkem gibi.
  2 ... kralina catarim belaya batarim
 4. 4.
  dandik halidir.

  şimdi egonomi daha iyi.
  1 -1 ... gold tab gibson
 5. 5.
  Suriyelilerin ülkeyi işgal etmediği yıllar.

  Taksimin ben 6 yaşındayken olan hali.
  1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 6. 6.
  Taksim meydanı mezbelelik değildi. gezi parkında boğaza bakarak çay içer, dondurma yerdiniz.
  O zamanlar inşaat ya resul Allah diyerek istanbul'a ihanet edenler yoktu.
  1 ... thebiggraywolf
 7. 7.
  Allah çarpsın o günlere geri dönmeyi çok istiyorum. Minicik çocuktum yahu. 7 yaşındaydım. Mutluydum ya tek derdim ali ata bak'tı.
  Of yine hüzün bastı beni, biraz Avrupa yakası izliyim.
  1 ... winxperisi
 8. 8.
  restoranları, cafeleri, eğlence mekanlarıyla her çeşit insanın vakit geçirdiği, istanbul deyince ilk akla gelen, 24 saat yaşayan bir caddeyi adım adım yokettiler. ruhunu öldürdüler. sadece istiklal caddesi değil ankara- tunalıhilmi caddesi de aynı durumda. üstüne ölü toprağı atılmış gibi. renksiz, ruhsuz. her şeyi griye boyadılar. sadece caddelerin değil insanlarında eski tadı yok.
  ... nadia nadia
 9. 9.
  Arkadaşlara eskiden taksime çıkıp bastan aşağı yürümenin bile ne kadar güzel olduğunu anlatamiyordum. Bu fotoğrafı görenler inanır. Cidden çok güzel zamanlardı.
  -1 ... ultraviyole
 10. 10.
  bir avrupa şehri gibi.
  şimdi bakıyorsun bir arap caddesinden hallice. serkeş arapların istilası altında. köşe başlarında kulakları kanatan, ne olduğu belli olmayan sesler ve bu seslere halaylarla eşlik eden azınlık grupları. türkçeden daha çok arapça yazılar. kendi ülkende bir yabancıymışsın hissiyatını iliklerine kadar hissediyorsun istiklalde. bitki örtüsü desen, saçları yeni ekilmiş arap ve ispanyol kökenli adamlar. her yer nargile cafe. arka sokaklarına doğru ilerledikçe, ortadoğudan çıkagelmiş insanlar ve bu insanların tutkularına, zevklerine nabız tutan hoteller. iranlısı, faslısı,arabı,ıraklısı,suriyelisi, ürdünlüsü, katarlısı,ummanlısı ve daha nicelerinin davranışlarına hayretler içinde kalmamak elde değil. kendi kendinize hani marjinal olan bizdik diyorsunuz. rezalet seviyede olan cluplara adam çekmeye çalışan değnekcileri, tabiri caizse it gibi peşinize takılıyor. nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça. hala güzel kalan yerlerin kıymetini bilmek lazım. onlarda bana kalsın. yitip giden güzelliklerine bir ah çekmekten başka ne gelir ki elden?
  3 ... la petite mort