1. 1.
  burnunuza gelen şartlar sebebiyle ayrılmaktaysanız üç sayfaya kadar ayak ucuyla burnunuz arasındaki mesafede katedilen yolu kusabileceğiniz , ifrazat tercümanı.

  artık saymadığım üst kattaki kaknem ..... şeklinde başlayıp,

  gereği için size bi şey bırakacak diilim
  iç sesimle (!!!!)

  şeklinde bitirilebilir
  1 ... olric
 2. 2.
  sevgili patronum,
  sen bu satırları okuduğunda ben senin paranla kendime aldığım özel jetimle honolulu'ya uçuyor olacağım. bunca yıl sırtımdan kazandığın paraları senden geri almış olmamdan dolayı umarım bana kızmazsın. vurduğun pranganın izi hala dururken sana ait olan tüm serveti üzerime geçirmeme de sanırım kızmamışsındır. evlerin, yazlıkların, şikago'daki babandan kalma han bile artık benim elime geçti. sana da anca bu kaldı. (bkz: üçün biri)

  not: bu arada karın da benim yanımda, akşam eve gelmezse endişelenme.

  sevgiler
  muhasebecin muhittin

  diye yazılması son derece hoş olan, çoğu insanın da hayalini kuracağı ve patrondan intikamın bu yolla alınacağı bir mektup çeşidi.
  ... luciddreaming
 3. 3.
  Bazen sadece çalışılan işten değil, aldığı bilimden de istifa eder insan...buna bir bayram sabahı gün ışımadan evvel otobüsün mola verdiği yerde, gecenin köründe karşısına çıkan bir çöp toplayıcısı da sebep olabilir. kader... neler yapmaz ki

  istifa Mektubu

  Pür karanlığa büründüğünde etraf
  Gecenin kör ayazında ben uyurken
  Çöp toplayan bir adam varmış meğer
  (Paragraf)

  Adaletinden kendi namıma şikayet ettiysem
  Affet beni Tanrım, affet beni Tanrım
  O dilsiz garip bir sigara isteyince
  Çok utandım kendimden, çok utandım.
  (Ünlem)

  Biliyorum benim nefsim fütursuz
  Üstüme palto, ayağıma çizme giyerim
  Ne onu nasipsiz bırak ne beni şükürsüz
  iktisattan istifamdır, arz ederim.
  (imza)

  15 Şubat 2005
  Ankara
  nevai
  2 ... nevai
 4. 4.
  işinizden istifa ederken, kendinizi ifade edebileceğiniz son mektuptur.

  en temizi ve en profesyoneli, hiç bir laf sokmadan, istifanızın nedenini belirtip, çalıştığınız süre boyunca yapılan pozitif davranışlar için teşekkür edip işten ayrılmaktır.

  neden bu yol en temizi ve en profesyonelidir?

  çünkü o iş yerinden ayrılmanız, orayla bir daha yüzyüze gelmeyeceğiniz anlamına gelmez, yeni iş yerinizdeki görev ve sorumluluklar, istifa ettiğiniz firma ile ilişki kurmanızı gerektirebilir.

  hem zaten, kişisel dengeniz ve çakralarınızın temiz kalması için de, ortamı germeniz hoş olmaz. Şunu unutmayın ki pozisyonunuz ne olursa olsun o iş yeri bir şekilde çalışmasına devam edecektir, ve siz o şirketin tozlu sayfalarında yerinizi alacaksınızdır.

  Bu anlatilanlar isiginda;

  size, geri cevrilmesi imkansız bir teklif yapan yeni firmaniz hakkinda küçük ama ağız sulandırıcı bir bilgi verebilir, ve bu imkanı elde etmenize katkisi olan eski firmaniza bu bağlamda bir teşekkür edebilirsiniz.

  son olarak ta, yardimci olabileceginiz konularda elinizden geleni yapabileceginizi bildirirsiniz.

  ama diyelim ki hayvansınız ve illa bir laf sokacaksınız gitmeden, o zaman da,

  profesyonelliğin sözde değil özde yaşandığı yeni firmanızda, işlerinizin sorumluluğunuzun ve ücretinizin ağırlığından bahsedip, bu ağırlıktan dolayı eski firmaniza herhangi bir katkı yapmak için zamanınızın olmadığını, çok acil durumlar bile söz konusu olsa, kendinizi rahatsız etmeme kibarlığında bulunulmasını karşıdan talep edebilirsiniz. bu kibarlığıda kendiniz için değil, kendi ayakları üstünde durması gerektiği için eski firmanızın iyiliği için istediğinizi bildirirsiniz.

  ama dediğim gibi, en güzeli ve en temizi, teşekkür edip ayrılmaktır.

  peki istifa mektubunuzu verdiniz ya sonrası?

  sonra samimi olduğunuz arkadaşlarınıza küçük birer mektup yazabilir ve onlarla olan anılarınızı bir defa daha hatırlatabilirsiniz.

  Umarım yeni iş yerinizde kişisel sorunlardan uzak, maddi imkanları sizi tatmin eden, temiz ve huzurlu bir ortam sizi bekliyordur.
  ... enthusiasm
 5. 5.
  örneği aşağıdaki gibi olan mektuptur.

  x firması insan kaynakları müdürüğüne;

  x tarihinden başlamış olduğum görevimden kişisel nedenlerle x tarihinde ayrılmak istiyorum. gereğini bilgilerinize sunarım.

  ad-soyad
  imza

  meali: şu dingil finans müdürü tüm çalışanları kanser etti, sinir hastası olduk da gönderemediniz kendisini. istifa ediyorum ulan. verdiğiniz para para değil, kariyer imkanı yok, ünvan desen o hiç yok! başlarım profesyonel firmanızdan! mal herifler! bulun o maaşa, bu işleri yapan adam!

  ad-soyad
  imza
  3 ... steril mikrop
 6. 6.
  müdürünüzün kabul etmediği sürece geçerliliği olmayan bir kağıt imiş.
  ... teodisece
 7. 7.
  kovulmadan önce yazilan, patrona yahut müesseye ithaf edilen kisa ve öz mektup.
  ... king35
 8. 8.
  Edebi tür olan mektup şeklinde yazılması şart olmayan işyerinden kendi isteği doğrultusunda ayrıldığını içeren tek taraflı irade beyanıdır.

  Karşı tarafa iletilmesi ile sonuç doğurur ayrıca karşı tarafın kabul etmesi gerekmez.

  işsizlik maaşından yararlanmaya engel teşkil eder.

  Bunun dışında kıdeme bağlı haklara etkisi yoktur.
  ... telgrafcinin dis telleri