1. 1.
    Sağlık Bakanı Fahrettin bey bu zorlu süreçte birçok doktor ve sağlık çalışanının istifa edip görevi bıraktıklarını söyledi. Fahrettin bey bu kişilerin bir daha kamuda çalışamayacaklarını da ayrıca belirtti.

siz ne düşünüyorsunuz...
    30 -5 ... sevgikelebegi
  2. 2.
    hipokrat çarpar diye korkmamışlar.
    13 -2 ... ekonovich
  3. 3.
    (bkz: Hipokrat mezarında ters döndü)
    13 ... judas
  4. 4.
    Ben hiç doğru bulmuyorum. Bugünler için doktor oldular. Öyle yan gelip yatmak için değil. Diğer istifa etmeyen gariplerimin suçu ne? Gecesi gündüzü yok hiçbirinin.
    16 -5 ... kralina catarim belaya batarim
  5. 5.
    Diplomaları bile geçersiz sayılmalıdır. Sadece kamu değil gerekirse özel kurumlarda bile meslekleri ile alakalı işler yaptırılmamalıdır.

Hayır yani tamam normal zamanlarda da insan hayatı gibi önemli bir iş yapıyorsunuz, lakin şu anda sizlere daha çok ihtiyaç varken istifa etmek nedir amk.
    24 -6 ... dipnotundibindekinot
  6. 6.
    Bugünler için doktor olmadılar. Normal hayatını idame ettirmek kısacık hayatı mümkün olduğu kadar sevdiğiyle dostuyla güzel zaman geçirmek için doktor oldular hükümetin amerikaya kit satması çine maskeleri vermesi afrikaya yardım yapması hatta eldiveni yasaklaması nedeniyle göz göre göre ölmek istemediler. Çalışmak isteyen gitsin gönüllü olsun.
    13 -34 ... waiting around to die
  7. 7.
    kimbilir ne oldu da istifa ettiler, yargısız infaz yapmayalım bence. onlar da insan makine değil sonuçta. çalışma koşulları iyi olmadığı için istifa ettikleri kesin.
    14 -13 ... siyah alfabe
  8. 8.
    bu bir savaş ve savaşta herkes üstüne düşeni yapmalı. kimı çöp toplıycak, kimi tarlaya bakıcak, kimi ekmek yapacak kimi farbikada üretim kimi güvenlik kimi ameliyat.
    ama herkes sorumluluk alacak. nesiller riske girebilme cesareti olanlarla devam eder ve gelişebilirler.
    10 -3 ... warren
  9. 9.
    Doktorlara korumalı kıyafet verilmediğini okumuştum. Böyle bir durumda mesleğin mi sağlığın mı? insanüstü çalışmak da cabası. Kolay değil bence. Kendilerini koruyabiliyorlarsa, gerekli ekipmanları varsa böyle bir durumda ben olsaydım istifa edemezdim zaten.

Edit: özel kıyafet konusunda emin değilim bu arada. Bu sadece bir dedikodu.
    6 -4 ... vasilissa
  10. 10.
    Edebilir, o da bir insan ve işine gelmediyse diğer her birey gibi işini bırakabilir. Sonuçta kendi hayatı herkesin hayatından üstün gelebilir. Bunları ayıplamak bize düşmez. Sorumlular istifa edenlerin yerini doldurmakla mükelleftir. Boş duyar kasmayın, evinden çıkmaya korkan insanlar burada virüsün kalbinde çabalayanlara akıl veriyor.
    4 -8 ... nagam