bugün

aslı "bağımlı değilim, istesem bırakırım ama istemiyorum" olan. klasikleşmiş hatta o kadar klasik olmuş ki cm addictedness rating de yerini almış bahane, yalan. sigara için kullanılır, bilgisayar için kullanılır, içki için kullanır. tersini iddaa etmek meydan okumadır şöyle ki:
"ey bunu okuyan bin entry sınırını geçmiş sözlük yazarı sen sözlüğe bağımlısın, bırakmayı asla istemezsin, istesen de bırakamazsın" gibi
sigara içmek hayatında tek keyif aldıgı eylemdir. o yuzden bu laf genelde dogrudur. insanların nefsi vardır ama kişi istedikten sonra yapamayacağı hiçbir şey yoktur. *
kankisine açılan kızın sevgilisi hakkında söylediği sözler.
sigarayı bırakamayan kişilerin kullandığı en klasik savunma cümlesi. inandırıcılığı olmadığı gibi gerçeği de yansıtmaz.
isteyecegi zaman hic olmayacak kişilerin kendi kandırıgıdır.
benim bir zamanlar söylediğim cümle,günde 15 tane sigara içerken böyle diyordum,istesem bırakırım...istedim harbidende bıraktım ama.
(bkz: bende anlamadım)
insanın herhangi bir alışkanlığına yenildiğini kendine yedirememesi veya, hoşlandığı şeyden vazgeçebilecek kadar babayiğit olduğunu ifade etmek için kurduğu cümledir.
edit-i büdüt: ben rastgele nimetini kullanarak bu başlığı gördüm. bana cevap niteliğinde entry giren format bilmezlere selam olsun...
sorduk mu.. diyesim geldi. her neye bağımlıysan seni bağlamış kardeşim bize ne dert anlatıyorsun yaa.
100 küsür kiloluk sevgilisi olan 40 kiloluk erkeğin söylediği söz.
"45 yildir iciyorum bagimli degilim" benzeri bir ifade.
kola için sık sık tekrarladığım bi cümle.
güncel Önemli Başlıklar