1. 1.
  belki de hayatımızda eksik olan bir cümle.kimbilir belki bazı şeyleri üzerine bu kadar atlamasak, bu kadar fazlasını istemesek daha mutlu, en azından daha az acı çeken insanlar olabiliriz. olmayacağını bile bile girdiğimiz ilişkiler, göz göre göre yaptığımız yanlış seçimler bu bir tek cümleyle acı hatıralar değil, güzel dostluklar getirebilir.
  7 ... televizyonçocuğu
 2. 2.
  (bkz: sonunda boğulmak olsa da benim o sularda yüzmem gerek)
  6 ... kemalettin şentürk
 3. 3.
  ayten alpman yorumunun da, yeni türkü'nün ki kadar nefis olduğu murathan mungan eseridir.

  "istersen hiç başlamasın;
  bu hikaye eksik kalsın..
  onca yaraların ardından,
  yeni bir aşk yaratamazsın...

  yeni bir aşk yaratamazsın..."

  (o kadar çok kırıldım ki... sana belki, belki kendime.. ve o kadar büyüttüm ki seni içimde; eğer olmazsak biz; birbirimize sarılamazsak, hayatı paylaşamazsak ve üzülürsek, her şey daha kötü olacak... olmayız biz.. olamayız. belki de hiç olmamışız...)

  "'örselenmiş bir çocukluk..'
  işte benim bütün hikayem....

  kaç sevda geçse de yüreğimden;
  bu yıkıntıları onaramazsın..."

  (beslenme çantasındakileri sokak köpeklerine verip aç kalan bir çocuk var yüreğimde.. maskelerim ben değil; ben maskelerim değilim.. anlatsam, anlar mısın; yüzünü güldürebilir misin o çocuğun bilmem.. bilemem... bilemeyiz, belki de hiç...)

  "istersen hiç başlamasın;
  geç kalmışız birbirimize...
  yanlış kapılarla geçmiş bunca yıl;
  dönemeyiz artık ilk gençliğimize;

  istersen hiç başlamasın;

  istersen hiç başlamasın....

  söz verelim kendimize........"

  (yüzümdeki çizgilerle eş yüreğimdekiler.... ellerim gitti; yüzüm gitti.. maskeler ardında yaşarken; bomboşken herşey, bulduğum bir değer... sen... bu sevgiyi tüketmekten korkuyorum, seni kaybetmekten.. şimdi zaten yoksun, ama içimdesin.. ama hayatıma girer ve sonra gidersen... işte o zaman... bu riske girecek kadar cesur değilim ben artık.. dertsiz tasasız koşup, hayatı yakalayabildiğim yerinden yakalayıp kuyruğunda asılı gidemem.. düşerim. ne olur; sen de... bunu yapmayalım kendimize, birbirimize.. olmamışız farzedelim.. olmamışız..)
  19 ... prettyinpink
 4. 4.
  igrenc bir naz yapma cumlesidir. sunu gordum ki bunu diyen bayanlarin cogu aslinda bunu isteksiz, daha dogrusu yalandan soylemektedir. kopek gibi asik oldugunu belli etmemek, olmadigi halde "bak ben aslinda sana asik degilim, ben zor kadinim, elimi sallasam ellisi, adam ol yoksa ceker giderim" imajina burunmek icin can simidi gibi sariliyorlar. bir de iliskinin basinda ipi elinde tutma istegi var tabi. maksat aslinda sunu soyletmek "aaa niye ki, ben seni seviyorum, senin icin her seyi yaparim, sen benim biricigimsin, boyle soyleme lutfen, seni hic uzmeyecem, tamam mi askim."
  (bkz: ikiyuzluluk)
  1 -4 ... laz pacino
 5. 5.
  sizi yanlış anlayan, karşı cinsten bir dostunuz tarafından size söylendiğinde veya defterinize gizlice yazıldığında yürek dağlayan şiir.
  1 ... trinfr
 6. 6.
  söylenmesi, bir şeylerin çoktan başladığının işareti olan cümle.
  3 ... sally
 7. 7.
  ....bu hikaye eksik kalsın
  onca yaraların ardından
  yitik bir aşk başlamasın

  örselenmiş bir gençlik
  işte benim bütün hikayem...
  3 ... pafküf
 8. 8.
  çoğunlukla başlamış ve bittikten sonra size yeni bir hikayenin sonundan başka hiçbir şey getirmemiş,yeni türkü söylerken gözlerimin dolmasına neden olan,ayten alpman söylerkense gözlerime dolanın yanaklarımdan kalbime kaymasını aynada izlememe neden olan murathan mungan şiiri.

  Aslında her aşk bir şekilde kurulur herhangi bir yıkıntının üstüne,ilk aşk değilse. Yanlış kapılarda geçen onca yılın hesabını soracaktır insan tabii ki kendi kendine. Oysa çocukluğun oyunlarına katılmaktır aşk,o oyunların hilelerle kazanıldığını bilmeden önce katılmaktır bu oyuna. Bu hilelerin tümünü bilirken ne gereği vardır ki aşkın? Her şeye inat başlattığınız aşk hala yaşıyorsa işte bu şarkı o zaman değerini yitirecektir;ancak bu sadece sizin evreninizde olup bitmektedir,çünkü aslında hiçbir şey başlamasın dediğinizde bile bitmeye mahkum değildir,orada bir yerde durur. Sanıyor musunuz ki başlamasın dediğinizde başlamayacak bitsin dediğinizde bitecektir,bir kutu sinir hapı olacaktır belki de,belki de yenen tırnaklar olacaktır...

  ve her şey her şeye inat başlamıştır ve sonsuza dek sürecektir.
  7 ... ucuncayir666
 9. 9.
  yıllarca sevilen ama hep bir sorun yaratılan, hiç acınılmayan yada hep karsı taraftan beklenen ilk adımın asla atılmadıgı sadece bir ümit olarak kalan, baslanamayan ilişkiler için yazılmıs sarkıdır.*
  3 ... 300 ispanak
 10. 10.
  sözleri çok güzel ayten alpman şarkısı.istersen hiç başlamasın bu hikaye eksik kalsın onca yaraların ardından yeni bir aşk yaratamazsın.
  1 -1 ... poisongirl