bugün

(bkz: demedi deme)
muhtemelen ardından gelebilecek olan yalanı meşrulaştırmak için kullanılan girizgah
(bkz: yalancıya bağ bıçağı girsin mi)
inandırıcılığı arttırmak için kullanılan söz.
anlatılan şeye yapacağın ya da yapmayacağın yorumun, katılıp katılmayacağının kişi tarafından çok da tın olduğu durum. cokta çükümde.
bir zamanlar trt'de de yayinlanmis olan ve gizemli olaylardan bahseden ilginc bir televizyon programidir.
"inanıp inanmaman umurumda değil dolayısıyla seni inandırmak için yalan söylebileceğim ihtimalini aklından çıkar ve lütfen bana inan" anlamına gelen paradokssal kalıp.
kişinin karşıdakinin tepkisine aldırmaksızın "sözünün eri" olduğunu ispatlamaya çalıştığı söz..
-hacı benim özüm sözüm birdir. sen ister inan ister inanma.
bazi kişilerin kendini savunma esnasinda söyledikleri sözdür.
bilincli ve ya bilinçsiz yapilmiş bir hatanin izini sürüp ortaya doğrusunu cikarmaya çalişan!* karşisindakinin kullanmak zorunda kalabilecegi kelimeler arasinda yer almaktadir.
eskinden içinde vampir, kurt adam , yaratık gibi mahlukların bulunduğu trt'de yayınlanan program. bir de programın sunucusu anlatılan her hikayenin sonunda "ister inan ister inanma." lafını kullanırdı.
(#23563063)
Yalnızlığın çaresini bulmuşlar.
https://www.youtube.com/watch?v=G52o1NZnwNE
Bu sözün karşılığında inanmayın arkadaşlar.

Sonuçta seçim sizin.
Bir süre sonra alışıyor insan.. valla bak. Gidenin arkasından ciğerini de bıraksan bitiyor sonra.. o şarkıyı duyduğunda yine sızlıyor için ama artık öküz gibi ağlayıp şişe şişe bira içmiyorsun..
* Cebinde para kalmadığından içmeyenleri saymıyorum.
(bkz: fakir olmak)
Yalnızlığın çaresini bulmuşlar.
Bir zamanlar kanal d'de yayınlanan bir televizyon programı. Hatırladığım kadarıyla korku, gerilim programıydı. (bkz: 2002)