bugün

yerine göre değişen kıl türü...
epilasyonla son bulacak dert
istenmediğini bir türlü anlamayan tüy.
yerıne ve kişisine gore fantastık olabılen kılımsı
(bkz: tuy esirgeme kurumu)
saç, kaş ve kirpik haricindeki tüm tüyler bence.
bir başka versiyonu için
(bkz: ezik tüy)
istenmeyen tüy olarak adlandırılan şey tamamen yokluktan ibarettir. çünkü tüy kuşta vardır, insanda ise sadece kıl vardır.
benim asıl merak ettiğim özellikle bayanlarda bu "istenmeyen tüy" kavramını kim nerede ne zaman ve nasıl keşfetti?yani çiftimiz sevişirken amcam bacak fetişistiydi de yengenin bacaklarla ilgilenirken ağzına sürekli tüy mü kaçıyordu?ya da madem öyleydi de yengeye bacak kıllarını (tüylerini her neyse işte) almasını önerdi yenge hiç demedi mi ben de senin göğüs kıllarından muzdaribim ya da senin bacaklar benden daha kıllı sen önce kendine bak diye.tamam ben de tüysüz pürüzsüz bacaklardan veya koltuk altından yanayım ama bu gelenek mi görenek mi herneyse ne zaman nerde başladı onu merak ettim bak şimdi hay aksi...
istenmeyen tüylere bitkisel çözüm (bkz: bioder)
kovalanıp atıldığı halde inadına tekrar gelen, yüzsüz tüy.
ezik tuydur.
(bkz: lazer epilasyon)
hor görülmüş tüydür.
kadınlara ceza niyetine verilen tüylerdir.
cem yılmaz'ın yeni filmi olan yahşi batıda canlandırdığı karakterin adı...
az önce tv'de izlenen fragmanda kabile reisi, cem yılmaz'a şöyle der:

-istenmeyen tüy kız ismidir
-ıı şey annem beni hep kız istemiş...
ergen yaşa gelindiğinde genellikle erkekler arasında bende senden daha çok kıl var diyerekten heryerini jiletlemesi ve beş on sene sonra yumak haline gelmesi olayı.
filmde hiç de gülünmeyen espri.
bir rivayete göre braun silk epil tarafından öldürülecektir.
hakikaten de istemediğiniz yerlerinizde biten kıl yumağı.*
bayanların vucutlarında olan tüylerin tamamına verilen isimdir.
bayanlarda çene, bıyık, kaş ortası, koltuk altı, bikini bölgesi, bacak organının tamamında çıkan tüylerdir. bağzı bayan kişilerde göbek ve bel bölgesindede yoğunluklu bulunabilir bu cins tüyler. erkeklerde kulak üstü, burun üstü *,omuz üstü, el üstü ve sakaldan bağımsız hareket eden yanak kıllarıda bu guruba dahildir.
tüyüm çıkıyor, tüyüm çıkıyor,
tüyüne kurban olayım,
sabah çarşıya varayım
sana silk epil alayım. *
Bkz. ilk Ağdanı hatırlıyor musun işte öyle bir şey
güncel Önemli Başlıklar