bugün

Ya yakışıklı veya güzeldir talibi çoktur diğer rakipleri çekemiyordur ya da gerçekten arkadaşlarına sorun yaşattığı için artık çevre tarafından istenmeyen insan haline getirilmiştir.
bazen böyle olduğumu düşünüp üzüldüğüm doğrudur.

sonra diyorum ki bu çok normal. sen olmanın vebali. buna bir şey yapamazsın. devam et.
istenmeyen insan, şapkayı önüne koyup, uzun uzun düşünmeli, kendini sorgulamalıdır.

istenmeyen insan olmak, aslında zor zanaattır mirim, vardır bir yamuğun, vardır bi gıcıklığın, insanları irite edip, rahatsız eden tarafın vardır mutlaka!

Otur düşün!
Şikayet etme, mızmızlanma, angut bahanelerle kendini kandırma, dürüst ol!
Evet kendine!
normal standart haldir. hayatınızda kimse olmaz, kimse işe almaz.
çabalamayan insan olmaktır bazen.
herkes gibi değildir ve olmakta istemiyordur.
o kadar çok şey yazılabilir ki buraya ama yine tekrara düşmek istemiyorum. yoruldum anlatmaktan. aranmayan, sevilmeyen insana eşdeğerdir.
Şu sıralarda kendimi öyle hissetmiyor değilim açıkçası. Yaptığım saçma sapan bir hatanın bedelini istenmeyen bi insan profiline dönüşerek ödemek zoruma gidiyor. Bide bunları onlara anlatabilme cesaretim olsa her şey düzelicek ama olsun.
(bkz: Ben)

Annem babam bile istemiyor beni. Evden de kaçamıyoruz fakirlikten. Kaçsam kesin tinerci olurum.
insan evladını sevmez mi lan.
kendisini bu durumda hisseden herkesin mutlaka okumasını tavsiye ettiğim bir kitap var:

(bkz: Dostoyevski) (bkz: Yeraltından Notlar)
Bu yazıyı şimdi okudum, ve bende evde 11-12 yaşındayken annem babam tarafından hiç istenilmezdim.
Beni evden çıkarıp dışarıda yatırırlardı bazen. Yani bu dönemlerde gelen suriyelileri anlıyorum, onlara elimden geldiğince yardım ediyorum.
metrobüste kapı dibinde ayakta dikilip ilerlememek.
(bkz: çivi çiviyi söker)
Bunu başarabilmişseniz eğer çok başarılı bir insansınız.
dar bir kaldırımda üç kişilik arkadaş grubuyla yürürken arkada kalan kişinin iliklerine kadar hissettiği duygudur.
(bkz: ben değil ya bi arkadaşım)
gereksiz çıkışlar yaparak insanları kendinden uzaklaştıran umutsuz vakalar.
(bkz: intahar sebepleri)
sevgililerin yanındaki 3.kişi olmak ta kişiyi istenmeyen insan yapar.
olasılığını hissettiğiniz herhangi bir ortama hiç girmeyerek önünü kesebileceğiniz eylem.hiç unutmam bir beşiktaş-fenerbahçe maçı esnasında çarşıda iki adet fbli kız bulunduğumuz cafede fenerbahçe gol atınca havalara zıplayıp sevinçlere gark olmuş idiler,anlamlandıramamıştım niye beşiktaş çarşı'da bir cafede izleme ihtiyacı hissettiler maçı ama başlığı vucuda getirdiler,kovuldular haliyle. (bkz: bu da böyle bir anımdır)
çok üzücü bir durumdur insanı depresyona sürükler aman aman en güzeli istenilen insanın orada olmamasıdır
şansını fazla zorlamaya gerek yoktur artık, tası tarağı toplayıp gitmek gerekir.

(bkz: mahkeme kadıya mülk değildir)
(bkz: persona non grata)
bir ortamda, bir toplulukta veya bir insanın hayatında bulunulması istenmediği halde varolmaya çalışan insanın durumudur.aynı zamanda bir başkasının hayatında ne kadar tersine çevrilmeye çalışılırsa çalışılsın, bunun için ne kadar kanırtılsa da başarılı olunamayacak bir durumdur.

ne var ki istenmeyen kişi olma durumundaki şahıslar artık inattan mı yoksa hoşlarına gittiği için midir bilinmez, ısrarla bu işin üstüne giderler.hepsinin kendine özel sebeleri mutlaka vardır.dikkat ederseniz başlığımız gurursuz insan olmakdeğil istenmeyen insan olmaktır.bu sebeplerden en salakça ve iflah olunmayacak olanı ise aşk'tır.* .
istemeyen insan için kolaydır elinin tersiyle itip istememek ama istenmeyen insan için iten eli alıp sevip okşamak ne kadar da acı verir.

istenmeyen insanların maruz kaldıkları üzücü durumlar saymakla bitmez.kalabalıkların içinde görmezden gelinme, evde yokmuş gibi davranılma, yatağa gelmesini beklemeden uykuya dalma, yabancı bir şehirde yabancı bir evde kendini yapayalnız hissettirme...gibi.

tüm bu yaşananlar istenmeyen insanı yaralar, o da yaralandıkça daha çok saldırır, saldırdıkça daha çok yaralanır.doğamızdan örnek vermek gerekirse (bkz: aslan)

bu yaptıkları gurusuzluk diye tanımlanamaz çünkü istenmeyen insan sadece varolmaya çalışıyordur. (ortamda/toplulukta/herhangi bir şahsın hayatında...vs.)

onlara iyi davranın, çok üzmeyin.size olan zaaflarını kullanmayın.bir gün hepimizin başına gelebilir.

eğer kendilerini istemiyorsanız ama canınız isteyince iyi canınız isteyince kötü davranıyorsanız çok dikkat edin.onların da sabırları var.her an çatlayabilir ve hatta (bkz: yavaş atın çiftesi pek olur).

asıl ne istediğini bilmeyenler utansın.nokta.