1. 1.
  bir ortamda, bir toplulukta veya bir insanın hayatında bulunulması istenmediği halde varolmaya çalışan insanın durumudur.aynı zamanda bir başkasının hayatında ne kadar tersine çevrilmeye çalışılırsa çalışılsın, bunun için ne kadar kanırtılsa da başarılı olunamayacak bir durumdur.

  ne var ki istenmeyen kişi olma durumundaki şahıslar artık inattan mı yoksa hoşlarına gittiği için midir bilinmez, ısrarla bu işin üstüne giderler.hepsinin kendine özel sebeleri mutlaka vardır.dikkat ederseniz başlığımız gurursuz insan olmakdeğil istenmeyen insan olmaktır.bu sebeplerden en salakça ve iflah olunmayacak olanı ise aşk'tır.* .
  istemeyen insan için kolaydır elinin tersiyle itip istememek ama istenmeyen insan için iten eli alıp sevip okşamak ne kadar da acı verir.

  istenmeyen insanların maruz kaldıkları üzücü durumlar saymakla bitmez.kalabalıkların içinde görmezden gelinme, evde yokmuş gibi davranılma, yatağa gelmesini beklemeden uykuya dalma, yabancı bir şehirde yabancı bir evde kendini yapayalnız hissettirme...gibi.

  tüm bu yaşananlar istenmeyen insanı yaralar, o da yaralandıkça daha çok saldırır, saldırdıkça daha çok yaralanır.doğamızdan örnek vermek gerekirse (bkz: aslan)

  bu yaptıkları gurusuzluk diye tanımlanamaz çünkü istenmeyen insan sadece varolmaya çalışıyordur. (ortamda/toplulukta/herhangi bir şahsın hayatında...vs.)

  onlara iyi davranın, çok üzmeyin.size olan zaaflarını kullanmayın.bir gün hepimizin başına gelebilir.

  eğer kendilerini istemiyorsanız ama canınız isteyince iyi canınız isteyince kötü davranıyorsanız çok dikkat edin.onların da sabırları var.her an çatlayabilir ve hatta (bkz: yavaş atın çiftesi pek olur).

  asıl ne istediğini bilmeyenler utansın.nokta.
  9 ... hosgeldin cadisi
 2. 2.
  (bkz: persona non grata)
  ... city walk
 3. 3.
  şansını fazla zorlamaya gerek yoktur artık, tası tarağı toplayıp gitmek gerekir.

  (bkz: mahkeme kadıya mülk değildir)
  ... palta
 4. 4.
  çok üzücü bir durumdur insanı depresyona sürükler aman aman en güzeli istenilen insanın orada olmamasıdır
  1 ... gamsız dansöz
 5. 5.
  olasılığını hissettiğiniz herhangi bir ortama hiç girmeyerek önünü kesebileceğiniz eylem.hiç unutmam bir beşiktaş-fenerbahçe maçı esnasında çarşıda iki adet fbli kız bulunduğumuz cafede fenerbahçe gol atınca havalara zıplayıp sevinçlere gark olmuş idiler,anlamlandıramamıştım niye beşiktaş çarşı'da bir cafede izleme ihtiyacı hissettiler maçı ama başlığı vucuda getirdiler,kovuldular haliyle. (bkz: bu da böyle bir anımdır)
  ... veritaserum
 6. 6.
  sevgililerin yanındaki 3.kişi olmak ta kişiyi istenmeyen insan yapar.
  1 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  (bkz: intahar sebepleri)
  1 ... geçmişi olmayan yazar
 8. 8.
  gereksiz çıkışlar yaparak insanları kendinden uzaklaştıran umutsuz vakalar.
  1 ... hakande84
 9. 9.
  dar bir kaldırımda üç kişilik arkadaş grubuyla yürürken arkada kalan kişinin iliklerine kadar hissettiği duygudur.
  (bkz: ben değil ya bi arkadaşım)
  3 ... nnietzschnin biyigi
 10. 10.
  Bunu başarabilmişseniz eğer çok başarılı bir insansınız.
  -1 ... lulex