bugün

cevabı her zaman evet olduğu halde bazı öğrencilerin hobi olarak sormaya devam ettiği soru.
ahirette sıkıntı yaratır:
a: dinin ne? allah ın kim? peygamberin kim?
b: istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?
a: sen ayrıl şöyle.
b: ayrılmam.
bunu üniversite öğrencisi soruyorsa oradan uzaklaşası gelir insanın.
ulan bari sen yapma.
fazladan kağıt iste tam olsun.
sınav sorularına hemen göz gezdirip, kolay olduğunu gören inek öğrenci sorusudur.

tembel öğrenci siklemez. nasıl olsa yapamayacak.
nesilden nesile aktarılan ''tip''ik öğrenci sorusu.
sınav yazılıysa mantıklı olabilecek bir sorudur. üniversitede falan bazı dengesiz hocalar illa sorular sıralı olsun istiyorlar. ama bunu test sınavda soran sığırlar var. oğlum sen hıyar mısın? hoca nerden bilecek zaten ilk hangi soruyu yaptın, son hangisini yaptın?
kendisinden daha iyi bir kariyere sahip şahsı işe alacak mülakatçı eleman sorusu olabilir.
zamanında hocanın biri çok kötü şekilde soruların sırayla yapılmasına takmış.o gün bugündür bütün öğrenciler paranoyaklaşmış bir vaziyette her sınavda aralarından bir gönüllüyü seçerek bu soruyu sordururlar ve cevabı alıp derin bir oh çekerek istedikleri sorudan başlarlar.hiçbir zaman soruları sırayla yapacaksın diyen bir hocaya denk gelmedim belkide o yüzden garipsiyorum ve hor görüyorum bu soruyu.
üniversiteye gelmiş olup hala bu soruyu sormuş olan sınıf arkadaşıma sesleniyorum;
üni.yi bırakma sebebim olacaktın inek!
(bkz: istediğimiz baştan sorulayabilir miyiz)
buna şahit oldum. hoca gelişine öyle güzel gol atmıştı ki;

- hojam istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?
- niye, sen gerizekalı mısın..
üniversitede bile bunu soran mallar vardı ve sistem bu adamın avukat olmasına izin veriyor ya ben daha ne diyeyim?

bir de şu versiyonu vardı bunun ünide;

soru: ali ile ahmet kavga etmişler ve kavga sırasında ali ahmet' e küfretmiş, ahmet ali' ye bir tokat atmış bunun üzerine ali de masadaki bıçağı ali' nin koluna saplamıştır. olaydaki suçları niteleyiniz.

mal öğrenci: hocam 3. soruda ali bıçağı ali' ye sapladı diyor ya o ahmet olacak değil mi?
lise hayatımı siken sorudur.
her duyduğumda ifrit olurdum.üniversitede sormazlar dedim ama 2 senedir yine duyuyorum bu soruyu.
her sınav başında allah'a dua ederim,n'olur bu kez soran olmasın diye.
1. sorunun çözümünün, 2. sorunun çözümünde kullanılması durumunda ''nah başlarsın'' diye cevap alınabilecek sorudur.
her sınıfta bunu sormakla yükümlü bir çocuk bulunur.
sınavların klasik sorusudur. Öğrenciler her sınavda sormaktan çekinmezler cevaplarını çok iyi biliyo olsalar dahi sırf sormuş olmak için sorarlar amaç gıcıklık uyuzluk vs şeyler olsun.
öğrenciler arasında "ayvayı yedik millet, seç beğen" anlamı taşıdığına şahit olduğum soru.
dünya'nın en gerizekalı sorusuymuş. evet sorusuymuş diyorum çünkü çocukken, toyken tazeyken farkında değildim.
-istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz hocam?
+allah senin belanı versin inşallah bir yerde mahmut.
" hocam adımızı ve soyadımızı yazarsak puan verir misiniz? " sorusundan daha normal olan sorudur.
genelde hiçbir soru hakkında bir fikri olmayan öğrenci tarafından soruluan sorudur.
her defasında evet cevabı alınmasına rağmen ısrarla sorulan soru.
hayır cevabı alınınca dumur olunan soru.
(bkz: hocam istediğimiz borudan başlayabilir miyiz)

vize haftası sundu.
Hep merak etmişimdir.Acaba diyorum önceden ilk soruyu bilmedin mi diğer soruları yapamıyormuydun.illede bilmek zorundamısın yani soruların hepsini...Gerizekalı yap işte bildiklerini...