bugün

yalan reklamdır. istediğim hastaneye gidemiyorum. devlet hastanesine gitmek zorundayım ve sıra beklemeden de kimse almıyor. direk girmeye yeltensem doktor odasına, önümdeki sırada bekleyen insanlar sikertir beni. reklama bu sahneyi de koyun çokoş olur.
Neredeymis o ulke merak ediyorum. Aciliyetle sevk edildiginiz birim size en erken iki ay sonraya gun veriyor, sonra itiraz edince de, bu hastaliktan olen olmadi henuz, deniliyor.

duzelttik adi altinda daha da carpiklastirilan saglik sistemini anlatan yalan sozdur. Itibar etmeyiniz.
Sonra eczaneye gidiyorum kol gibi borç çıkıyor apışıp kalıyorum.
(bkz: bir siktiriniz gidiniz efendim)

istanbulun göbeğinde daha 1 ay önce acil ambulans gerekti, adamlar akşam 5 de telefon açmıyorlar 10 dakika boyunca aradım açmadılar başka hastaneleri aradım, santralini aradım ilgilenmediler 112yi arayın dediler, özel hastaneyi aradıkda geldiler.
böyle yalan görmedim durumu. devlet hastanesine git cinayet sebebi.
lan ben hastanede çalışıyorum akşama kadar bekletiyo gavatlar.

gavat mı dedim ben?

lavaş lavaş. yok lan kavas demek istedim.
özel hastanelerden bahsediyordur.
en azından kapılarda beklediğimizde bir netice elde edebiliyorduk. ağız ve diş sağlığından bir randevu alayım dedim 1 buçuk ay sonrasına verdi. gerçekten hiç beklemiyoruz, zira bekleyecek dermanımız bulunmamaktadır.
Gözünüze dizinize dursun emi. Adam çıksa dese ki her eve tuvaletin yanına bir de mobil hastane kuruyoruz. Bu nankör herifler diyecek ki tuvaletin yanında hastane mi olur. Hijyenik değil. Zaten bizim vergilerimiz. Bik bik bik.
Hastanede sıra beklemediğiniz doğru. Fakat basit bir basur ameliyatı için bile tam üç ay bekliyorsunuz. Evde bekliyorsunuz ama bu çok önemli bi ilerleme.