bugün

Soyleyenin editleyip söylemek istedigi sey şu ki; hayvan gibi bakmayacaksin.
Sevgilin olurum ama evlenmeye çalışmayacaksın cümlesini hatırlatır.
ben suyu kaynattım ama, su da adam olsaymış da kaynamasaymış kardeşim gibi bir laftır.
ilk bakış tamam, gözüne hakim olmak zorunda değil.

Ama rahatsız edici bakış ve temas rıza dışı olamaz.

Ama hiç bakmasın kafasını çevirsin diyenlerde adam böyle yapsa yobaz diyor.

Tutarsızlık var.
5 gündür su dan başka bir şey yiyip içmemiş adamın karşısında baklava yemek kebap yemek gibi.

Vicdanlarına bıraktık. Allah sorsun.
nispeten katılıyorum. çünkü o gözle bakmak isteyenin en kapalısına bile ne fanteziler ürettiğini görüyoruz sosyal medyadan. Ayrıca iffet, irade falan bunlar kadına özgü özellikler değil. bi zahmet kafanızı çevirmeyin, çeviriyorsanız da suçu sadece karşı tarafta aramayın.
Herkesi adab-ı muaşeret kurallarına uymaya zorlayan, psikopatik beklenti. Başaramayacağınız (gerek kişisel gerekse siyasi olarak) dengeyi, başkalarından da talep etmemelisiniz. Bir takım erkekleri/insanları savunuyormuş gibi görünmesi umrumda bile olmaz ve derim ki, nasıl bir dünyada yaşıyor ve yaşatıyorsun ki, kerkenez, insanlardan neler bekliyorsun.!?
Yine bir turk filmi yine bir hayat gerçeği; "ben?" "Sen gelme ayı!"
“çıkar şu üstündekileri ne dediğin anlaşılmıyor” şeklinde cevap verilesi...
din zinaya yaklaşmayın bakmayın diyor. ilk bakış normal çünkü insan etrafına bakar ama baktın giyimi açık felan kafanı çevir ikinci üçüncü devamı göz zinasına girer.

erkeğin de namusu vardır sadece kızlara ait birşey değil. erkeğin tesettürü göz kapağı. yani sanane elin giyimi bakma o onun sorunu.

ama toplumsal yazılı olmayan kurallar vardır ve mekana uygun giyilir mesela işe bikiniyle gidilmez ya da gece kıyafetiyle felan.

bazen rahatsız oluyorum abi ben senin aşure kazanı poponu inek gibi memeni görmek zorundamıyım. bir insanın özgürlüğü bittiği yerde diğer insanın özgürlüğü başlar fazlası diğer kişinin hakkına saygısızlık olur.
Özgürlüğün gereğidir.
Doğru bir yaklaşım.o kıyafeti sen bakasin diye giymiyor.
bende istediğim gibi taciz edeceğim sesini çıkarmayacaksın.

öyle bir insan değilim ama bu tahrikler bu insanları oralara sürüklüyor ayıktırayım.
sen yine bak da çaktırmadan bak ayıcı gibi değil.
Edebimle bakarim kimse de laf edemez.
Kezo sozudur. Sen fahise gibi giyinirsen, otomatik olarak bir bakma hakkini kendinde olusturursun. Adam ister sikici gözüyle bakar, isterse de dikici gozuyle bakar.

Arz talep meselesi bu isler. Bakmakla da kimse kimseyi sikmiyor zaten.
Kısmen katıldığım kısmende katilmadigim durum gerçekten bizim memleketimizde insanların bakışları rahatsiz edici düzeyde ben bir erkek olarak bile rahatsız oluyorum diğer yandan hayatta herşey etki tepki prensibi etrafında şekillenir eğer sana bakılmasıni istemiyorsan bundan rahatsızlık duyuyorsan ona göre giyinirsin her tarafı meydanda bir kıyafetle gezinipte bana bakamazsın deme hakkın yok çünkü bakacaklar kadınlar bile dönüp bakıyor bakacak olan her türlü bakıyor karacarsaflada gezsen bakıyor ona yapabilinecek bir şey yok ama usturuplu giyinen ile dekolte giyinen arasında dağlar kadar bakilma farkı var.
"Bakmakla da kimse kimseyi sikmiyor zaten."

Bu cümle bana oturduğu yerden beni taciz eden adamı hatırlattı. Hiç bu kadar iğrenç bakışlara denk gelmeyeceğiniz için şanslısınız.
güncel Önemli Başlıklar