bugün

şu an atv de ilk kez denk geldiğim içler acısı yarışma. ne yarışmalar gördü şu türkiye'de bu kadar kötüsünü görmemiştir sanırım. yarışmacılar felaket. ki 3-4 tanesini gördüm ama herkes birbirine bağırıyor, öteki tarafta seksi bir kız yarışıyor herkes laf söylüyor, annesi benim kızım bir numara bakın ibrahim tatlıses de beğendi diyor, lafları bana kadın pazarlayan kişileri anımsatıyor, neden sonraki altta can tanrıyar'ı görüyorum meğer o yapmış bu rezil işi. boşuna o kadar dakika izlemişim ki takriben 12 dakika izledim. başından bileydim can tanrıyar var işin içinde 12 dakikamı heba etmezdim.

neticede bu tip programları görünce 12 dakikada olsa 3 dakikada olsa olan benim yaşam enerjime oluyor. yaşam enerjim mahvoluyor emiliyor. gecenin 4'ünde bile olsa...
atv ekranlarında yayınlanan ve amacı televizyon ekranlarına yeni bir şovmen ya da şovgörıl kazandırmak olan yarışma programı şov programı kırması. pardon sözde demeyi unuttum sanırım. büyk olay kopabilir bu yüzden, sözde amacı.

efenimdim format çok güzel, inanılmaz derecede yaratıcı. can tanrıyar çıkartmış sanırım bunu ortaya ama neresinden çıkartmış çok merak ediyorum gerçekten. hani söylese o bölgemi bende zorlamak isterim hani bende de böyle güzel bir şey çıkar mı diye.

neyse formata dönelim biz, efendim bir grup şovmen adayını -ulan şimdi birde şovgörıl demek gerekiyor ama bundan sonra şovmen deyince hem kadın hem erkek yarışmacıları kastediyorum, anlayın işte- şov programını sunmakla görevlendiriyorlar. daha çok beyaz şov tadında bir program ama disko kralı ile pek alakası yok. öyle sıcak samimi bir ortam hesabı. işte efenim bunu salıyorlar sahneye başlıyor programını sunmaya, sonra konuklar filan geliyor ortalık iyice cümbüşe dönüyor. bu arada can tanrıyar da rejiden programı sunan arkadaşı yönlendiriyor "şunu yap" "bunu yap" "git oktaya sarıl" "dans et oyna oyna" vb.. şeklinde.

yine bence mükemmel ötesi bir fikir olan reyting cihazı koymuşlar stüdyoya. işte şuvun gidişatına göre yükseliyor ya da düşüyor. ulan neden benim aklıma gelmez böyle şeyler diye düşünüyorum bazen. can tanrıyar ın aklına geliyor ama benim aklıma gelmiyor. sonradan "eee abi adam boş yere koskoca can tanrıyar olmadı ellaaaaam" diyorum kendi kendime.

neyse efenim işte şovun sunucuları sürekli değişiyor falan filan. en iyi şovmenin kim olduğuna karar vermeye çalışıyorlar. bu yarışmayı kazanan yanılmıyorsam atv televizyonunda bir şeyler yapabilecekmiş, belki ama, çok emin değilim bu konudan.

tabi bu arada yarışmacıların yakınlarıda unutulmamış programda, hemen yan odada hepsi doluşmuşlar kendi adaylarının performansları hakkında yorumlar yapıyorlar, diğer yarışmacıların performanslarını değerlendiriyorlar filan. ama bu değerlendirmelerin en temel kriteri objektif olmaları. başka bir amaç yok bunun dışında.

böyle güzel bir program işte.
atv de yayınlanan, seviyesi düşük, gereksiz, saçma bir program. insanlar kendilerini göstermek için binbir şekile giriyor, saçmalıyorlar, orasını burasını açıyorlar. yazık ki ne yazık bu türkiyeme. amaç ise, televizyonda sunucu olmaz.