1. 1.
    apaçık ortada olan durumdur. suriyelisinden tutta göçlerle beraber nüfus ülke haline geldi resmen. fiyatlar aldı başını gitti. bokunu çıkarttılar.
    2 -1 ... karanligin ruhunda bir gece
  2. 2.
    Katılıyorum,nefes alamıyoruz artik. Bavulunu toplayan geliyor bi halt varmış gibi. Gelmeyin sığamıyoruz.
    2 ... duduperivesazarkadaslari
  3. 3.
    istanbul güzel şehir ama yaşanacak yer değil.
    ... queen dinleyen adam
  4. 4.
    o kadar ki, apostrof koymaya bile gerek kalmadı.

bir süre kalıp, gideceğim.
    1 ... shreddinger
  5. 5.
    istanbulun yaşanmaz bir şehir haline gelmesi
    1 -4 ... rocksuperstar
  6. 6.
    Evden çıkmazsanız sorun yok.
    2 -2 ... moon tripper
  7. 7.
    arapı, suriyelisi, psikopatı, taksicisi, dolmuşçusu, kürdü alayı toplana toplana istanbulda toplandı. bildiğin cehennem oldu bu şehir.

doğup büyüdüğüm şehirden tiksindim. yakında ben de gidiyorum zaten. alın sizin olsun istanbulunuz.

bu şehirde işin olmadığı müddetçe evden çıkmak delilik.
    3 ... yayli calgi
  8. 8.
    Gene de kimsenin gidesi yok.

istanbul'u metrobüse benzetirim. Tıklım tıklım olsa da kendine götüyle yer açıp binmeye çalışan kişiye metrobüsteki herkes yer mi var kardeşim, tepemize mi çıkıcan diye cıkcıklar. Bir sonraki durakta metrobüse binmeye çalışan yolcuya da az önce yer olmadığı halde binen yolcu cıkcıklar yer mi var kardeşim diye. istanbul'da yaşayan insanlar da metrobüs yolcuları gibi. Önce gelen sonra geleni hor görür dışlar. Bir iki seneye sonra gelen de istanbullu oluverir kendinden sonra geleni hor görür dışlar, ne işiniz var istanbul'da diye.

Yaşanmaz hale gelmesinin nedeni biz değiliz. Bu şehirdeki iş imkanını, kazancını verin bize bakalım birimiz kalıyor mu bu şehirde. Aşık filan da değiliz bu şehre, ama daha azıyla yetinmeye de niyetimiz yok.
    1 ... ngark
  9. 9.
    Gittikçe dev gökdelen tipi apartmanlarla doluyor.
    1 ... selia
  10. 10.
    Insanın ruhunu emiyor. Her yer insan her yer araba. Daraldım valla.
    1 ... kotlin