bugün

sonunda hayata geçen uygulama. hatasıyla doğrusuyla şimdilik idare eder.

https://play.google.com/s...im.istanbulkart&hl=tr
En son hali ile işe yaradığını düşündüğüm uygulama.
Birden fazla akbil ekleyebiliyorsunuz, hangi akbilde ne kadar bakiye var görülebiliyor. istediğiniz zaman yükleme yapılabiliyor.

Otobüse binince o akbil bitmiş uyarısından sonra çok işe yarar.
istanbul'a olan iş seyahatlerimde yeni yeni istanbulkart kullanmaya başladığımdan, ileriki aşamalarda el atabileceğim bir mevzu.
Nfc özelliği olmayan telefonlar için eziyete dönüşebiliyor.

Banka kartınızdan akbil yukleme yaptıktan sonra nfc özellikli telefonunuza yaklastirmanız gerekiyor akbilinizi, nfc özelliği yoksa akbil dokundurma özelliği olan bir durak bulmalısınız yoksa yatırdığınız para akbile geçmiyor.
uzun zamandır kullandığım uygulama.
lakin çok kötü arayüze ve çok kullanışsız bir sisteme sahipti. karttan para yüklemek çok uğraştırıyordu. oysaki mobil uygulamalar insan hayatını kolaylaştırmak için var.
bugün itibari ile bir güncelleme almış. yalnız öyle sıradan bir güncelleme değil. 82 mb lık. çok kullanışlı özellikler eklenmiş. fakat hala güncelleme de olduğu belli.
artı eksilerini kendimce yazayım;
arayüz çağ atlamış.
banka kartı yükleme özelliği henüz çalışmıyor. 153 arayıp aktif hale getirmelisiniz deniyor. bu çok saçma olmuş. dijital ortamdan çıkıp analog şekilde neden 153 arayacağım?
Qr ile tarayıp kart ekleme özelliğini kullanmaya çalıştım ama çalışmadı.

Beklediğim özellikler;
Nfc özelliği ile toplu ulaşımda kullanmak istiyorum
parmak izi ile uygulamaya erişmek istiyorum.
yaptığım değişiklikler eğer bir onay gerektiriyorsa telefonuma sms gönderip onay alınması yeterli olmalı.

her şeye rağmen bu konuda çalışma olması çok iyi oldu. uzun zamandır buna ihtiyaç vardı. şunu hızlı şekilde geliştirin. özellikle bu zamanlarda çok ihtiyaç olacak.
güncel Önemli Başlıklar