1. 1.
  https://www.haberturk.com...-goc-soku-2401387-ekonomi

  insanlar yeni yeni uyanmaya başladı. bu kadar fazla bedel ödeyip çok berbat yaşam standartları dayatan bir şehire döndü. her şey acayip saçma bir şekilde pahalı. artık günde 3 saati yolda kaybetmek normal haline geldi. bu durumları normalmiş gibi kabul etmek tam bir akıl hastalığı. istanbul çok çok küçük elit bir kitlenin kısıtlı rahat ettiği geri kalan insanlara büyük bir bedel ödeten tam bir kandırılma ve ileride ben burada hayatımı ve zamanımı niye harcamışım diye üzüleceğin bi zaman kaybı saçmalıklar beldesi. buradan kaçıp kurtulmak lazım. üstelik büyük bir deprem bekliyor.
  22 -3 ... kakandoboy
 2. 2.
  çok kısıtlı olacaktır. kimse kolay kolay doyduğu yeri bırakmaz.
  3 -2 ... blitzz
 3. 3.
  Sevindiricidir. Hadi inşallah, suriyelilerde dönerse rahatlayacak bu şehir.
  11 -1 ... pinklady
 4. 4.
  bizim denk gelemediğimiz göçtür. bir yere gideceğidim az önce bir bakayım dedim sahilden mi gideyim e-5 den mi diye. trafik oranı yüzde 53 dü. yüzde 53. saat daha 10. saat 12-5 arası bu yoğunluk oranı yüzde 70 lerde seyrediyor. akşam iş çıkışı yüzde 80-90 ları buluyor. sokaklarda yürüyemiyorsun neredeyse kalabalıktan. bu göç var mı yok mu bilmiyorum ama şehir üstündeki ağırlığı kaldıramayıp çökecek yakında.
  17 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  zaten göç alması saçmadır. doğru düzgün eğitimli, anadolu'da kalsa değerini bulamayacak olanları ayırıyorum fakat adam vasıfsız, belli ki nereye gitse asgari ücret alacak ama istanbul istanbul diye tutturuyor. kardeşim gelsene anadolu'ya al aynı parayı istanbula göre daha insan gibi yaşa.
  7 ... masklavi
 6. 6.
  dedi istanbul'dan bi haber yazar.

  tanım: olmayan durumdur kardeşim. benim yaşadığım istanbulda tersine göç yoktur. Aksine 15 sene önce buraya yerleşen ve emekli olan akrabalarım bile geri dönmeyi düşünmüyorlar.
  çevremde de köyüne geri dönenler yok.

  Sadece beyaz yakalılar artık yurtdışı, izmir, ankara, bursa seçeneklerini daha çok değerlendirmeye başladılar. Ama bu insanlar da zaten soruna neden olanlar değil, sorun işsiz güçsüz, eğitimsiz, vasıfsız, bir baltaya sap olamamış insanlar. onların da bir yere gittiği yok, aksine suriye, pakistan, kazakistan, türkmenistan, iran vs. gibi ülkelerden günden güne göç almaktadır.
  8 -1 ... altan518
 7. 7.
  Ben 8 yıl yaşadım. Dönmek istedim ve döndüm. istemesem dönmezdim ama istanbulu sevmiyorum. Sürekli yaşamaya uygun değil. Zaten 1 saat 15 dakikada kadiköyde olabiliyorum neden sürekli orada ikamet edeyim.
  5 ... ali candan
 8. 8.
  Böyle bir göç var ama kaliteli insanlar gidiyor, örneğin sanatçılar, sporcular gibi insanlar egeye yerleşiyorlar.
  Böyle devam ederse istanbula faydalı insan oranı azınlıkta kalacak
  2 ... bir alex10 degil
 9. 9.
  Umarım bana da nasip olur dediğim durum. Sinir hastası,anksiyete, panik atak ne varsa oldum. Kalabalık, karmaşık ve kaba insanların şehri. Nefret ediyorum. Nefes alacak yer yok.
  Bi sahil kenarına gideyim diyorsun tüm araplar suriyeliler orda. Bizim insanımız nerde ya?
  Her yer kirli. Yerler kirli, hava kirli, deniz kirli.
  Yolda bile yürüyemiyorsun bırak arabayla gitmeyi. Önümdeki mal insanlar sigara içiyor yürürken, tıkanıyorum yemin ederim. Bıktım artık yeter diye bağıracağım. Pahalılıktan bahsetmiyorum bile. insanlar o kadar nezaketsiz ve düşüncesiz ki bu şehirde. Gerçi bu türkiye'nin sorunu ama istanbul kalabalık olduğundan tüm sorunlular buraya toplanmış. Öf, kurtar allah'ım.
  5 ... kedila
 10. 10.
  olması gerekendir. normalde istanbul'a toplanması gereken nüfus da california'daki gibi elit, ülkeyi kalkındıran bi nüfus olsa iyiydi ama ne kadar mcdonald's, burger king, starbucks, cafede garson kalitesinde adam varsa yığıldı boş boş. bu ülkenin çiftçiye, tarımcıya da ihtiyacı var.
  ... saril yavrum