1. 89.
    paran yoksa eziyettir yaşamak.
    ... black fish16
  2. 88.
    Mükemmel bir şeydir. Köylüler anlamaz.
    ... forzagala
  3. 87.
    istanbul'a pislik diyen hadsiz çöpler defolsa şehrimiz cennet olur.
    istanbul'u mahveden sonradan gelme tezek yıgınlarıdır.
    1 ... fanfan la tulipe
  4. 86.
    atadan kalma evin falan yoksa asgari ücretle gidip çalışacaksan hiç gitme dediğimdir. şu krizde parası, düzgün işi olmayıp istanbul'a taşınanın aklından şüphe ederim.
    1 ... misskisskissbang
  5. 86.
    20 sene öncesi icin mu-kem-mel birseydi.
    Ama bizden geri kalmis (belki parasi var ama görgü ve kültür olarak geri) ulkelerin insanlarina 300 bin lira civari ev alma karsiligi vatandaslik/ oturma izni verildikten sonra ve bu insanlar coluk cocuk,7 sülaleleriyle istanbul'a yerlestikten sonra ya da bizim asla gitmeyecegimiz ama onlarin kosa kosa gelip yerlesecegi 3.dünya ulkelerinin insanlarinin vizesiz ya da kapida vizeyle girmesi nedeniyle şu an ya-san-maz; kabus gibi ,hayat kalitesinin cok dusuk oldugu bir sehir. Suriye'li filan bile degil,digerleri de artik dev bir populasyondalar ..
    Kolaysa;
    usa vizesi vs. alsinlar da gorelim..
    usa ,genç ya da yaşli insana sadece afrika kökenli diye, gezmeye dahi turistik vize vermiyor..
    bize ise arap,afrika,eski sscb ülkeleri,afgan vs. kolayca geliyorlar,yerlesiyorlar,yasam alanlarimizda ve her yerlerdeler..
    Yurumeye kaldirim yok.
    Daracik kaldirimlarda size havada parende attirmayacak çikmamiş kaldirim taşi,unutulmamis insaat civisi yok.
    Ve bu yerler mt2 olarak ulkenin en pahali sokaklari,caddeleri...
    Daha da ne diyeyim?
    Yaşli ve sakatlar icin ezelden ebede cok merhametsiz belediyeleri olan bir sehir.Tum sistem saglikli ,genç ya da cok varlikli insana gore..
    Yeme, icme kalitesi cok dusuk ama fiyatlar new york'tan ,londra'dan, isvicre'den yuksek..
    Çunku,tum zamlari kabul eden bir göç var.
    Onlar özel hastaneler de,onlar tatillerde,onlar taksilerde, onlar restaurantlar da. .her zammi kaldiriyorlar..
    ... lucky happy
  6. 85.
    18 milyon insanın an itibariyle içinde bulunduğu durum. 18 tane 1 milyon kişi amk bunun neresi matah? Neresi can alıcı? Mal mısınız?
    3 ... frekans
  7. 84.
    şair (bkz: fikret kanat) derki VE‘L-HASI’L- KELAM iSTANBUL AŞKTIR ANKARA iSE EVLiLiK!

https://www.antoloji.com/ankara-33-siiri/
    ... cikosezer
  8. 83.
    Bok gibidir ...
    Yaşamak farklı, gezmek farklıdır...
    Yok efendim deniz varmış, yok efendim imkan ,gezme tozma varmış ,metropolmus hepsi faso fiso...
    Taksici gördüm, özür diliyorum ama kalkmış gelmiş doğudan, mağaradan çıkmış gelmiş ,altında 94 model şahin taksi, türkçe tam turkce değil, istanbulun pahalılığından şikayetçi, git o zaman köyüne, madem hayvanlariniz var , geçim derdiniz olmaz dedim...
    Istabula çok alıştım, istanbuldan başka yerde yapamam dedi...denizi varmış, eğlencesi varmış ama bana sorarsan insan sınıfında yaşamıyor taksici bey...dibinde dibinde ama istanbuldan ayrılmıyor...
    Istanbulda yine afedersiniz gelir olarak belki de en yüksek meslek grubundayim ve pahalı ve kazik bir şehir olduğunu düşünürken...
    Aylık 2bin, 3 bin tl ye nasıl geçiniyor insanlar merak ediyorum, fotosentez yapıyor olmalılar....nedir bu gereksiz istanbul aşkı...rezil rezil yaşarken...
    Neyse, aralık son haftası, dubai ye taşınarak, istanbul ile bir yıllık ilişkimi sevinerek bitiriyorum, gezmek için bile gelmek istemiyorum en az 5 sene ....nefret ettim ki, ne nefret ....
    ... hostesgorunumlupilot
  9. 82.
    Trafiğine alıştıktan sonra zor olmayandır. 5 yıl yasadım cok sevdim, keşke tekrar aynı muhitte yasayıp calışabilsem.
    4 ... mrltln
  10. 81.
    istanbul'u şehir sanan Ebleh tarafından (budala, aptal, akılsız, ahmak, alık vb anlama gelse de burada kasıt akılsız denmek istemiştir. Malûm, birileri hakaret olarak görmesin ki; akılsızlık burada bir hakaret değil de durum tesbih-tanımlama için kullanılır) ortaya sürülen başlık.
    -1 ... thebiggraywolf