1. 1.
    Diğer tüm illeri miniminnak görüp mükemmel bi yerde yaşadığını anlamaktır. Bizim ilçelerimizin merkezleri bazı illerimizin merkezlerinden daha büyük. Gezmek dolaşmak kalp ben.
    2 ... sukaplumbaasi
  2. 2.
    2 saat gidiş 2 saat geliş topla 4 saati yolda geçirmektir,üstelik sadece 42 km yolu bu kadar sürede gidiyorum ve ayakta ter kokuları eşliğinde ömrümün 4 saati her gün böyle geçiyor.
    kalabalık ve pislik zaten tavan yapmış durumda.
    insanları bozmuş durumda.
    kış gelse sorun,yaz gelse sorundur istanbulda.
    istanbulda yaşamak kız kulesi karşısında çay içmek kadar,gayrette metrobüsüne binmektirde. sikiyim böyle şehri dedirtir. istanbul bitmiş,iptal olmuş resmen. tez zamanda bir memur neyim olup terketmek gerekir.
    4 ... ylajali
  3. 3.
    (bkz: kaos)
    1 ... inzaghigi
  4. 4.
    pahalılıkta antepte yaşamakla kapışır tek fark antepte boğaz ve saraylar yoktur .
    1 ... sabahin ilk isigi
  5. 5.
    Istanbul'a aşık olmak. Hey gidi istanbul. Sen ne güzel şehirsin.
    1 -2 ... aydinoglu farmento
  6. 6.
    Ben istanbulda okurken sanıyordum ki istanbul güzel. Meğer keramet istanbulda değil sevdiğiniz insanın istanbulda olmasıymış. Şimdi mesela gidiyorum arada aynı sokaklarında geziyorum o eski etkisi yok çünkü artık o kızı hiç sevmiyorum nefret bile etmiyorum.
    3 ... jardani jovonovich
  7. 7.
    Güneşin batışına yakın Kadıköyde fenerin dibinde Haydarpaşa'ya karşı oturup birasını yudumlamayan istanbul aşkını tatmış sayılmaz.

istanbul güzel olduğu kadar acımasız ve istanbulda yaşayan herkes bu acımasızlıktan nasibini mutlaka alıyor.
    1 -1 ... pehlivanoglu x
  8. 8.
    gereksiz kalabalığa maruz kalmaktır.
    ... bir damacana erikli su
  9. 9.
    parası olmayan için işkence. o trafikte olan herkes için işkence orası da ayrı.
    ... dr morpheus
  10. 10.
    Tek sözle: (bkz: Şeytan taşlamaktan abdest almaya fırsat bulamamak)

Bir sanattir.

Fazla guzellik dolu sözcük zirvalıkları veya ajitatif şeylele doldurmanin anlami yok. Konu istanbul çünkü. Icinde milyon cesit insan barindirir fakat bu insanlarin ancak ve ancak %20si hayatin içindedir. Konumuz da bu zaten, (bkz: içinde olmadığın hayata küfretmek).

Ben bunu anlamlandiramiyorum.

görünmez bir mıknatısın butun o milyonlari kendine doğru çekmesi ve boylelikle uretecek, kesfedecek ve en azindan yasaminda bir kerecik dahi ozgurce yasayabilecek insani; tanri tarafindan bize bahsedilmis bu hayatin disina itiyor.

Bunu anlamlandiramiyorum.
    (Kafam iyi kusura bakmayin yazdiklarim bana sacma geliyor ama istanbulda sokakta kaldim su anda otel odalarinda surunuyorum.(iste ajitasyon budur!!)

Velhasil..
    Zordur kardesim.
    Istanbulda yasamak kolay;
    Yasadigin hayatin icinde olmak zordur.

Sahsen ben, Icinde olmadigim hayati sikerim. Bu dusunce tarzindan kaynakli; yasamimdaki politik, stratejik kararlarimin finalinde her nasil bir durumla karsilasirsam karsilasayim (tabi allah bize çile vermesin. Yani hic kimseye) yine de en azindan bu beton ormaninda tercihlerini kendi yapan ozgur bir insan olarak yasamali.

Amk vallahi son yazdihim cumleden bisey anlamadim.

Neyse ahbap?

Hic sordun mu kendine,
    "Buna karar veren kim" diye?

Iyi geceler.

Edit: yazarken sacma gorundu. Okudum fena degil. Anlasilir.
    1 ... pablo neruda